Bugünkü
Takvim

Sansür Cumhuriyet'i

ABONE OL
Sansür Cumhuriyet'i
Basın özgürlüğü adı altında Hz. Muhammed ile alay eden mizah dergisi Charlie Hebdo'yu Türkiye'de dağıtan Cumhuriyet gazetesi, kendi yazarına baskı uyguladı. Gülen Örgütü'nün eline geçen gazete, karikatür olayına muhalefet eden 37 yıllık yazar 'yu bir kalemde sildi. Usta yazarın yazısı, gazeteye 2 kez gönderilmesine rağmen yayınlanmadı. Kansu'nun o yazısında Gülen Örgütü'ne eleştiriler yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca Kansu'nun yazılarına son verildiği usta gazeteciye de sözlü olarak bildirildi. Ancak bu karar tepki topladı. Vatandaşlar, "Gülen'in gazetesi Cumhuriyet basın özgürlüğünden söz edemez" şeklinde mesajlar yazdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.