Bugünkü
Takvim

Karlı çözüm

ABONE OL
Karlı çözüm
Uzun yıllar terör olaylarının gölgesinde kalan Hakkari'deki hayat, çözüm süreciyle birlikte değişti. Kayakseverlerin gözdesi olan dağları, kış turizminin kalbinin attığı Uludağ'ı aratmadı. Hakkari'nin yüzü, atılan demokratik adımlar sayesinde güldü. Eskiden çatışmaların yaşandığı dağlar, bembeyaz bir sayfa açtı. Kış mevsiminin çetin geçtiği ve yılın 6 ayı dağları karla kaplı olan kentte, kış turizmini canlandırmak için atılan adımlar meyvesini verdi. Hakkari, kış sporlarının merkezi haline geldi. Kayak sporuna gönül veren çok sayıda Hakkarili, özellikle yarıyıl tatilinde ve hafta sonları kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Merga Bütan Kayak Merkezi'ne akın etti. Kayak Antrenörleri Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Emin Yıldırım, kentte 5 ay kayak yapılabildiğini ve Hakkarililer'in kayağı çok sevdiğini

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.