Bugünkü
Takvim

Balıklara hayat öpücüğü

Kanalda mahsur kalan balıklar 'İmdat' dedi. Hayat öpücüğü ise gecikmedi...

ABONE OL
Balıklara hayat öpücüğü
ADANA, görülmemiş bir kurtarma operasyonuna sahne oldu. Seyhan Baraj Gölü'ndeki balıklar, göle yağmur ve kar sularının akmasını sağlayan kanala girip, yumurtlamak istedi. Göl aniden çekilince balıklar, çamurun içinde mahsur kaldı. İsrail sazanları, sudan başlarını çıkarttı ve bir anda ağızlarını açıp kapatarak çıkardıkları sesle yardım çığlıkları attı! Bu sırada Gölü'nde piknik yapan bir vatandaş, sesin geldiği yöne doğru gittiğinde balıkların kanalda mahsur kaldığını gördü. Hemen durumu belediye ekiplere haber verdi. İtfaiye kanala 30 ton su takviyesi yaptı. Bu takviye ile binlerce balık kanaldan çıkıp göle kavuştu. Ancak buna rağmen çok sayıda balık kanaldan çıkamadı. 5 işçi balık kıyafetlerini giyip kanala girdi. Görevliler, sabahtan akşama kadar uğraşıp, binlerce balığı ağ ile kurtarıp hayata döndürdü. Görevlilerden Resul Arbat ise çıkardığı bir balığı öpüp sevdikten sonra göle bıraktı. Nefes kesen kurtarma opirasyonunun ardından balıklar mahsur kaldığı yerde telef olmaktan kurtarılıp oksijeni bol göl ile buluşturuldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.