Bugünkü
Takvim

mucizesi

Anne sütü mucizesi
EDİRNE'de yaşayan İsmet Polat Kaşıkçı'ya (19), beyincik kanseri teşhisi konuldu. Beynindeki nedeniyle ameliyat edildi. 2 ay radyoterapi, 3 ay da kemoterapi gören Kaşıkçı'nın kan değerlerinin yükselmesi gerekiyordu. Anne Türkan Kürklüoğlu ise çocuğuna vermeye başladı. İddiaya göre Kaşıkçı'nın kan değerleri, anne sütünü içtiği ilk günde 4 kat arttı. Olay sosyal medyada duyulunca, çiçeği burnunda pek çok anne İsmet için seferber oldu. Aileye Türkiye'nin her yerinden anne sütü yağdı. Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Başkanı Prof. Şuayip Yalçın ise anne sütünün kan değerlerini yükselttiğine dair bilimsel bir kanıt olmadığını söyledi. Yalçın, "Sadece 'Acaba?' dedirten bazı çalışmalar var, ama tedavi edici olduğuna dair klinik bulgu yok. Doktorlar da önermiyor zaten" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.