Bugünkü
Takvim

Vatandaştan fitre şikayeti!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, şikayet sistemi kurdu. Bir vatandaş "Ramazan'da Fitre gönderdim. Faturama sonra yansıdı. Geçersiz oldu. Paramı geri versinler" isteği dikkat çekti

ABONE OL
Vatandaştan fitre şikayeti!
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı (BTK), online şikayet sistemi kurunca, vatandaştan da ilginç şikayetler gelmeye başladı. Ramazan ayından önce "fitre" borcunu SMS yoluyla ödemek isteyen bir vatandaş, fitre parasının Ramazan ayından sonraki faturaya yansıdığını gördü. Kuruma "Fitrem geçersiz oldu, operatör paramı iade etsin" talebinde bulundu. Şikayet karşısında şaşıran uzmanlar vatandaşı Diyanet'e yönlendirdi. Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşların merak ettiği "Ekonomi" sorularına yanıt verdi. "Bir malın vadeli olarak satışı caiz midir?" sorusunu yanıtladı. Din İşleri Yüksek Kurulu, "Bir malın peşin olarak alınıp satılması caiz olduğu gibi, vadeli satışı da caizdir" dedi. Diyanet'ten "Bir malın taksitli olarak birden fazla fiyatla satışa sunulması caiz midir?" sorusuna ise "Taksit sayısına göre, farklı fiyatlarla satışa sunulabilir" cevabını verdi. Emlakçının komisyon alması helal midir?"e ise "Aracı yaptığı hizmetin bedelini alabilir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.