Bugünkü
Takvim

Kerkük'ten terör yayını

militanları Kerkük'te 'nin askeri techizatına el koydu.

ABONE OL
Kerkük'ten terör yayını
Terör örgütü , 2 gün önce Kerkük'ün 12 kilometre güney batısında kontrolündeki Tel el-werid, Mektep Halit, Meryembeg ve Molla Abdullah bölgelerine düzenlediği saldırıların görüntü ve fotoğraflarını yayınladı. Saldırılarda resmi olmayan açıklamalara göre başta Peşmerge'nin 1'inci Tugay Komutanı Şerko Fatih olmak üzere en az 40 kişi öldü, 90 kişi de yaralandı.

PEŞMERGE ASKERİ GÖZALTINDA

IŞİD
militanlarınca yayınlanan son görüntüde Kerkük'e saldırıya geçmeden önce militanları komuta eden kişi savaşçılara hitap ediyor. Görüntülerin devamında intihar eylemine hazırlanan Lübnan vatandaşı bir militanın konuşması ve ABD yapımı Humvee askeri araçla Peşmerge mevzilerine düzenlediği intihar eylemi yer alıyor. Videoda Peşmerge güçlerine ait çok sayıda araç, silah ve askerin de ele geçirildiği görülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.