Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.02.2015 Gazete
ABONE OL

çalımı!

Kirli odaklar, Charlie Hebdo saldırısının ardından yi körükledi. Filistinliler'e verdiği destekle kalpleri fetheden yıldız futbolcu Ronaldo ise İslam düşmanlarına tepki gösterdi: Müslümanlar'ı suçlamak yanlış...

İslamofobi çalımı!
Dünya, 7 Ocak günü Paris'te 12 kişinin öldürüldüğü Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı provokasyon aracı yaptı. Kirli odaklar, kanlı saldırı üzerinden İslamofobiyi körükledi. Türkiye hedef gösterildi. Müslümanlar ise olağan şüpheli olarak lanse edildi. İslam'a yönelik hain oyuna, Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo isyan etti.

SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI

Daha önce Filistinliler'e verdiği destek ile İslam dünyasının kalbini fetheden Portekizli futbolcu, Paris'te meydana gelen terör saldırısıyla Müslümanlar'ı suçlayanlara tepki göstererek bir kez daha takdir kazandı. Sağduyu çağrısı yapan başarılı sporcu, "Dünyanın her yerinde bu tür üzücü olaylar oluyor. Onları görmezden gelirken yayınevi saldırısındaki bu olayları tek bir din üzerine yıkıp, onları suçlamak çok yanlış. Bu tür olaylar sadece Müslümanlar tarafından yapılmıyor. Dünyadaki bütün ölümlere aynı şekilde tepki gösterilmeli, dostluk artırılmalı" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "İngiltere'de ve diğer oynadığım ülkelerde ve tabii ki şu an Madrid'de herkesin böyle hissettiğini düşünüyorum. Portekiz, İngiltere ve İspanya'da gördüğüm kadarıyla bu böyleydi. Sağduyulu olmak gerek. Olaylara tek bir inanç, tek bir ırk üzerinden bakmak yanlış. Aksi takdirde ne kadar profesyonel olursanız olun provoke edilebilirsiniz. Bu engellenemez bir durum."

RONALDO'DAN SAĞDUYU GOLÜ

Real Madrid'li Ronaldo, Filistin'deki insanlık dramına sessiz kalmamış, Gazzeli çocuklar için 2 milyon dolar bağışta bulunmuştu.