Bugünkü
Takvim

Engel olamadı

'da iki aile arasında çıkan kavgada engelli Ali Karamahmut, sopalarla dövülerek öldürüldü. Gencin annesi, "Kavgada hepimiz yaralanmıştık. Ali'yi yerde hareketsiz gördüm. Hala vuruyorlardı. 'Yapmayın, o engelli' diye bağırdım. Ben canımı, oğlumu sokak teröründen kaybettim" dedi

ABONE OL
Engel olamadı
Anne, oğlunun katledilişine engel olamadı! 'un Araklı İlçesi'nde Gülşen Karamahmut 4 yıl önce Orhan Kethüda ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya geldi. Ancak çift anlaşamayınca 2 yıl önce boşandı. Mahkeme kızın velayetini anneye verince iki aile arasında zaman zaman tartışmalar hatta kavgalar yaşandı. Önceki akşam Hatice, eşi Halim, Selami, Servet, Hasan ve Ali Karamahmut evlerinin önünde oturduğu sırada 20 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Sopalar, demirler ve odunlarla aileye acımasızca vuran grup, engelli Ali Karamahmut'u (26) ise feci şekilde dövdü. Karamahmut, hastaneye kaldırıldı. Ancak 5 gün sonra hayatını kaybetti. Trabzon Adli Tıp Kurumu'nun otopsi raporunda talihsiz gencin kafatasının 4 ayrı yerden kırıldığı, vücudunda darp izi bulunduğu, kaburgasının, ellerinin ve sol kolunun kırıldığı belirtildi. Olaydan sonra 5 kişi tutuklandı.

Özgür ÖZDEMİR

kalan karakter 1000

Aras HANEDAN Aras HANEDAN

% 80 özürlü ve Araklı Belediyesinde çalışan şahışa saldırıda bulunmuştur. % 80 özürlü kişi evinden dışarıya çıktığında başından ve vucudunun diğer bölgelerinden almış olduğu ağır darbeler sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede yaşam mucadelesi veren % 80 özürlü kişi, hayata tutunma gayretini gerçekleştiremeyerek. yaşamını yitirmiştir. Bu olayın tarifi tamamen bir törör katliamıdır. kamu oyu bunu böyle bile

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 05.02.2015 11:26
Aras HANEDAN Aras HANEDAN

Adı geçen olay, aile kavgası olarak ajanslara yansımaktadır. Fakat olay aile kavgası değil, bir törör saldırısıdır. şöyleki; olay günü batakhane işleten bir kişi, kumar yada faiz borcu ile başkaları tarafından sıkıştırılmıştır. Başkaları tarafından sıkıştırılan batakhane işletmecisi, olay sabahı geçmişte aralarında anlaşmazlık bulunan başka bir ailenin bireyi ile şehir ortasında karşılaşıyor ve karşılaştığı kişiye laf atıyor. Tabikii geçmişte aralarında sorun olduğu için sataşmalar karşılıklı oluyor. Vatandaşlar araya girerek o anda olayı yatıştırıyor. İlerleyen saatlerde batakhane işletmecisi, elinde demir ve sopalar bulunan yaklaşık 30 kişilik bir grup toplayarak; Sabah saatlerinde tartıştığı kişinin kardeşi % 80 özürlü ve Araklı Belediyesinde çalışan şahışa saldırıda bulunmuştur. % 80 özürlü kişi evinden dışarıya çıktığında başından ve vucudunun diğer bölgelerinden almış olduğu ağır darbeler sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede yaşam mucadelesi veren % 80 özürlü kişi, hayata tutunma gayretini gerçekleştiremeyerek. yaşamını yitirmiştir. Bu olayın tarifi tamamen bir törör katliamıdır. kamu oyu bunu böyle bile.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 05.02.2015 11:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.