Bugünkü
Takvim

İngiliz anahtarı

İngiliz anahtarı
Hong Kong'daki gösteriler 6'ncı gününe girerken, eylemin arkasında İngiltere olduğu iddiaları güçleniyor. 'Merkezi İşgal Et' hareketinin mimarı olarak hukuk profesörü Benny Tai, sosyoloji profesörü Chan Kin-man ve papaz Chu Yiuming gösteriliyor. Bu üç ismin de ortak noktası uzun yıllar İngiltere'de yaşamaları ve bu ülkede eğitim almış olmaları. Kraliçe'nin emriyle hareket ettiği belirtilen üst düzey üçlünün eylemleri koordine ederek 'demokrasi' bahanesine sığındığı belirtiliyor. Onbinlerce kişinin katıldığı sokak protestolarının nasıl sonuçlanacağı ise belirsizliğini koruyor. Çin yetkilileri 'ta yaşananların ardından, "Yabancı ülkeler iç işlerimize karışmamalı" derken, Rusya'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Rusya, Hong Kong'da yaşanan olayların sorumlusu olarak İngiltere ve ABD'yi gösterdi.

kalan karakter 1000

gerçekçi gerçekçi

ben her zaman diyorum dünyanın merdiven altı jandarması ingilteredir

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.10.2014 15:57
sema sema

sira simdi bunlara geldi ülkelerde karisiklik cikartiliyor diger taraftan paralar bir güzel hortumlaniyor en azindan bizim vandallar gibi yakip yikmiyorlar etrafi

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2014 10:51
Varan Varan

İngiliz anahtarı sıyırdııı!!!Boru anahtarı olma yolundaaa..!!Rusya ve Çin in enerji anlaşmalarını kabullenemiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2014 10:43
mehmet mehmet

bizdeki olaylarda parmağı olan ülkelerden bir tanesi de bu ülke değil mi? maşalar cezasız kalmamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2014 09:48
Metin Yazar Metin Yazar

Honk Kong'taki gösterileri faiz lobisi organize ediyor. Ayrıca paralel yapının Hong Kong ayağı da işin içinde. Turkiye'de millet bunlara cevabını sandıkta verdi, bakalım Hong Kong da buyuk Turk milleti gibi dirayetli olabilecek mi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 02.10.2014 09:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.