Bugünkü
Takvim

'a Kürdistan tepkisi

Deniz Çakır'a Kürdistan tepkisi
Ünlü oyuncu , sosyal medyada Turgut Uyar'ın Tatvan'la ilgili yazdığı "Yokuş Yola" şiirini yayınlayınca şiirdeki Kürdistan ifadesi nedeniyle zor anlar yaşadı. Çakır, Mahsun Kırmızıgül'ün yeni projesi "Aşkın Dili Yok" dizisi için Bitlis'in Tatvan İlçesi'ne gitmek için hazırlıklara başladı. Dizide Kürt bir avukat rolüne hayat verecek olan oyuncu, twitter'da Turgut Uyar'ın "Yokuş Yola" şiirini yayınladı ve altına şiirdeki "Kürdistan'da ve Muş Tatvan yolunda bir yer kanar" dizesini paylaştı. Çakır'ın şiirde geçen Kürdistan lafını yazması bazı takipçilerini öfkelendirdi. Çok sayıda tepki ve tehdit mesajı alan Çakır ise "Her şey sevgi ve anlayıştan geçer" diyerek sağduyu çağrısı yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.