Bugünkü
Takvim

Hesap ver

Hesap ver
Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, İngiltere'deki bazı Müslüman kişi ve kurumların hesaplarını kapatma kararı aldı. Hesapların kapatılmasına ise müşterilerin risk durumunu gerekçe gösterdi. Banka kararın dini ve etnik nedenlerle alındığı yönündeki eleştirileri ise reddetti. Bankadaki hesapları kapatılan Kuzey Londra'daki Finsbury Park Camii'nin yöneticilerinden Halid Ömer, kararın İngiltere'de Müslümanlar'a karşı uygulanan İslamafobinin bir parçası olduğunu söyledi. Hesapları kapatılan ve 20 ülkede 70 milyon sterlinlik yardım projeleri gerçekleştirilen Ummah Welfare Vakfı'nın yöneticisi Muhammed Ahmed ise banka ile hesapların kapatılması ile ilgili görüştüklerini fakat neden kapatıldığı konusunda yanıt alamadıklarını vurguladı. Ahmed, 'nin bu kararını vakfın Gazze'de yürüttüğü yardım faaliyetleri gerekçesiyle aldığını iddia etti. HSBC'nin Müslümanlar'a karşı tutumuna ise tüm dünyadan tepki yağdı.

kalan karakter 1000

okur-yazar okur-yazar

böylelerini boykot edip milli bankalarımıza dönmemiz lazım fakat bazıları o kadar milli gözüküyor ki karşıdan (aynı Osmanlı'nın diz çöktürüldüğü vakit mevcut olan banka gibi) birinden kaçarken diğerine de gitmemek lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2014 17:08
hido hido

bu bankada hesabı olanlar kapatsınlar bu bankayla insanlar çalışmasınlar işlem yapmasınlar bankada türkiye deki bankarını kapatıp ülkesine dönüş yapacaktır çünkü bu banka ülkemizi bölmek için ve kriz çıkarmak için elinden geleni yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 31.07.2014 14:43
erol erol

Müslüman düşmanı siyonist bankasını boykot edelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır2
cevapla 31.07.2014 08:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.