Bugünkü
Takvim

Paralelin, ı kışkırtma tezgâhı

nın son planı, polis ve yargıdaki uzantıları üzerinden, larını hükümet aleyhinde kışkırtıp Türkiye'nin dört bir yanında olaylar çıkartmak

ABONE OL
Paralelin, taraftarı kışkırtma tezgâhı
nın, ülkenin dört bir yanındaki larını, yargıdaki ve polisteki adamlarını kullanarak kışkırtmayı ve bu yolla hükümeti zor duruma düşürmeyi planladığı meydana çıktı. Ankaralı futbol adamı Şahin Ulu'nun iddiasına göre, taraftarlarının kışkırtılması suretiyle, hükümete kadar uzanacak eylemler planlandı. Şike operasyonları, Gezi olayları ve derbi maçlarda taraftarlar hükümet aleyhine sokağa döküldü. Şahin Ulu, emniyet mensuplarının da dahil olduğu 3 aşamalı planı şöyle açıkladı:

1453 KARTALLARI...

Paralel yapı, "taraftar operasyonunu" ilk kez Ankara'da uyguladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek'in, 30 Ağustos 2009 tarihli kongrede Ankaragücü başkanı olmasının ardından, Gökçek'in daha önce yöneticilik yaptığı Ankaraspor, Federasyon kararıyla Süper Lig'den ihraç edildi. TFF kararına, "Gökçeklerin kontrolünde olması" gerekçe gösterildi. Böylece Ankaragücü taraftarı ile Gökçek karşı karşıya getirilmek istendi. Ancak cılız birkaç protestodan sonra konu kapandı.

Her türlü fırsatı değerlendirmek isteyen paralel yapı, 22 Eylül 2013'te bu kez futbol sahasına indi. Olimpiyat Stadı'nda, 76 bin futbolsever önünde oynanan Beşiktaş-Galatasaray maçının uzatma dakikalarında, siyahbeyaz formalı taraftarlar sahaya girdi. Yüzlerce taraftar, özel güvenlik görevlileri ile basın mensuplarına saldırdı ve sahayı savaş alanına çevirdi. Fakat asıl ilginç olan bu holigonlar (!) polisle yan yana fotoğraf dahi çektirdiler ancak olaylar sırasında hiç kimse gözaltına alınmadı. Daha olayın sıcaklığı geçmeden sosyal medyadan, sahaya inen taraftarların "AK Parti iktidarını destekleyen 1453 Kartal grubu" olduğu bilgisi yayıldı. Gerekçe olarak da tribünlere asılan pankartlar ve sosyal medyada paylaşılan "Vatan haini Çarşı grubuna karşı 1453 Kartal grubu kuruldu" sloganı gösterildi. Amaç, Beşiktaş Çarşı grubunu, hükümete karşı kışkırtmaktı. 1453 Kartalları grubunun kurucusu Aşkın Aydoğmuş, olaylarla uzaktan yakından alakalarının olmadığını söyledi, ama kimsenin umurunda olmadı! "1453 Kartal" grubu bir daha da sahalarda görülmedi. Maçın ardından 27 Eylül'de polis operasyonu gerçekleştirildi. Tribün ve taraftar gruplarının liderleri gözaltına alındı. Amaç, gerilimi daha da tırmandırmaktı.

UEFA DÜŞÜRÜRSE

Paralel yapı, yeni kaos ve AK Parti'yi hükümetten uzaklaştırma planını, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasından ardından yeniden devreye sokmak için bekliyor. Plana göre, şikeye sıfır tolerans prensibini taşıyan UEFA, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Ankaragücü, Eskişehir ve Sivasspor'un ligden düşürülmesini isteyecek. Aksi takdirde, "TFF ve kulüpleri UEFA organizasyonlarından çıkartmakla" tehdit edecek. Bu kulüplerin bulundukları liglerden düşürülmelerinin ardından, Erdoğan ile hükümet aleyhine kargaşa yaratmak amacıyla taraftarlar tahrik edilecek ve sokağa dökülecek.

SABAH

kalan karakter 1000

İ.Markal İ.Markal

GT-TS-AG NEDEN DÜŞÜRÜLECEK SİZ İSTEDİNİZ DİYEMİ BOŞ LAF BUNLAR SADECE KİRLİ OLANLAR DÜŞÜRÜLECEK YANİ ŞİKECİLER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2014 18:20
İ.Markal İ.Markal

FB-SİVAS-ESKİŞEHİR KÜME DÜŞÜRÜLECEK,BJK PUAN SİLME CEZASI ALACAK BAŞKADA YOK EKLEME YAPMAYIN BOŞUNA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2014 18:17
ebrar ebrar

paralel kuran geliyor,çok dikkat...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 30.07.2014 12:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.