Bugünkü
Takvim

'de bayram yok!

21 gündür saldırıları altında olan Şeridi'nde Ramazan Bayramı'nın ilk günü mezarlıklarda geçti. Çocuklar ölen 258 kardeşini anarken, tüm Gazze aynı cümleyi haykırdı: "Bizim için bayram yok."

ABONE OL
Gazze'de bayram yok!
Son 21 günde çoğunluğu sivil bin 50'nin üzerinde canını toprağa veren Gazzeliler, bayrama ateşkes umuduyla uyandı. Hamas başta olmak üzere bölgede yer alan direniş örgütleri 24 saatlik ateşkesi kabul ederken, , Hamas'ın daha önce ateşkesi ihlal ettiğini belirterek saldırılarını sürdüreceğini duyurdu.

CAN DAYANMAZ
BM Güvenlik Konseyi'nin gece yarısı düzenlediği olağanüstü toplantıdan çıkartılan "acil ve ön koşulsuz olarak insani ateşkes" çağrısı ile kısmen de olsa katliamlarını durduran İsrail, anlaşmanın kendilerine uymadığını belirterek saldırmaya devam edeceğini duyurdu. halkı ise Ramazan Bayramı'nı 'buruk' bile geçiremedi. On binlerce Gazzeli, son 3 hafta içinde ölen binden fazla yakınlarının mezarlarını ziyaret ederken, çocuklardan yemeğe şeker ve oynamaya top bulanlar şanslıydı. Bayramın ilk günü boyunca tüm Gazzeliler "Bizim için Bayram yok" diyerek şehirdeki durumu özetledi. Gazze'deki en çarpıcı fotoğraflardan biri de İsrail saldırıları sonucu 21 gün içinde can veren 258 çocuk anısına yapılan meydanda çekildi. Tüm çocukların isimlerinin yazıldığı duvarın önüne hayatını kaybeden küçüklerin fotoğrafları da konulurken, Gazzeli çocuklar, ölen arkadaşları için meydana çiçek bırakıp dualar etti.

10 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ
Öte yandan katil İsrail, Gazze'de düzenlediği saldırıda Şifa Hastanesi'ni vurdu. Olayda 10'u çocuk 21 kişi hayatını kaybetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.