Bugünkü
Takvim

Feleğin çemberi

Casusluk operasyonunda gizli tanık olmak isteyen , paralel yapı tarafından tehdit ve şantaj çemberine alındı. Atayün bu kez ailesi için koruma isteyerek itirafçı olmaya karar verdi. İkinci kez sorguya alınan İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü tüm gün boyunca paralel kumpaslar hakkında ifade verdi

ABONE OL
Feleğin çemberi
Casusluk soruşturmasının en önemli aktörü sayılan , sorgulandığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği 108 sayfalık ifadesinde, talimatları savcılar Fikret Seçen, Zekeriya Öz, Cihan Kansız ile Ercan Şafak'ın verdiğini söylemişti. TAKVİM'in ulaştığı bilgilere göre İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü olan Atayün'ün, sorgusunda daha çok şey anlatabileceğini belirterek itirafçı olmak için pazarlığa oturduğu iddia edilmişti.

PARALELDEN AİLE TEHDİDİ
Takvim, Yurt Atayün ile ilgili yeni bilgilere ulaştı. İddialara göre Yurt Atayün, İstanbul merkezli paralel yapı operasyonları kapsamında gözaltına alınacağını öğrenince, hemen yetkililer ile görüşerek önce "gizli tanık" olmak istedi. Ancak Yurt Atayün'ün bu hamlesini öğrenen paralel yapıya üyeleri hemen devreye girerek, ailesi ve kardeşi üzerinden tehditler savurup şantaj yaptılar. Yurt Atayün'ün "Gizli Tanık" olmasını istemeyenler tarafından yapılan şantaj önce sonuç verdi. İddialara göre Atayün'ün eşi, yeğenleri ve çocuğu Çağlayan'daki protesto gösterilerinin en önemli simaları oldu. Kardeşi Anadolu Atayün de Twitter üzerinden göz altılara tepki gösterdi.

İTİRAFÇI OLMAK İSTEDİ
Cemaatin tüm bu 'Çember ve Şantaj Operasyonu'na karşılık, Yurt Atayün emniyetteki sorgusunda tam 108 sayfa ifade verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Atayün'e Emniyet'te 19 soru soruldu. Bu sorulardan zaman yetişmediği için ancak 5'ine yanıt verdiği öğrenilen Atayün'ün ifadesi 108 sayfa tutmuştu. Atayün ifadesinde yasa dışı dinlemelerin emrini savcılar Zekeriya Öz, Fikret Seçen, Ercan Şafak ve Cihan Kansız'ın verdiğini söylemişti. İddialara göre ifadesini değiştirmek isteyen Atayü,n bu kez itirafçı olmak istediğini belirtti. Sorgusunun devamında daha detaylı bilgi vereceğini söyleyen Yurt Atayün, tüm aile üyeleri ve kendisi için koruma talep etti. Paralel yapının şantaj ve tehditleri karşısında koruma talep eden Atayün tekrar sorguya alındı. İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü'nün sorgusu dün tüm gün boyunca devam ederken, sorguda paralel yapının emniyet ve yargıdaki işleyişi hakkında önemli somut bulgulardan bahsedildiği iddia edildi.SON SELFiE

"Casusluktan" gözaltına alınan şüpheli polisler, "Eziyet çekiyoruz" dedi. Çektikleri selfie fotoğraflar ise keyiflerinin gayet yerinde olduğunu gösterdi. Savcılık ise harekete geçti. Bayram namazı sonrası, nezarethanedeki paralel polislerin, cumartesi günü gözaltı sürelerinin dolmasıyla iade edilen cep telefonları yeniden toplandı. İstanbul Adalet Sarayı'nın nezarethanesindeki görüntüleri gören Başbakan Erdoğan, "138. maddenin uygulanması gerekir. Hangi sıfatla olursa olsun kalkıp da yargı mensuplarını baskı altına alamazsınız. Oradaki birçok zanlının elinde cep telefonları var" diyerek tepkisini dile getirmişti. "Tuzluk" vekil Hakan Şükür, vekil kimliğini kullanarak şüphelilerle fotoğraf çektirmişti. Öte yandan Haliç Kongre Merkezi'nde partililerle bayramlaşan Erdoğan yaptığı konuşmada, "Bir tanesi bakıyorsun ellerinde kelepçe ile şov yapıyor. Peki kelepçe vurduklarınızın hali ne olacak. Pensilvanya ne diyordu işimiz yok. Nerelerle bağlantılı oldukları çıktı mı meydana, çıktı. İnine girdik ve girmeye de devam edeceğiz" dedi.

ŞAHİN'E ADLİYE ÇIKIŞI PROTESTO
AK Parti'den ayrılan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ihanet çetesinin destekçisi oldu. Şahin, önceki akşam Çağlayan Adliyesi'ne giderek "paralel polis" yakınlarının aileleriyle iftar yaptı. Daha sonra adliyenin içine girdi. Nezarethanedeki şüphelileri ziyaret etmek istedi. Talebi reddedildi. Adliye çıkışında ise protestoyla karşılaştı. Üzerinde 'Sonsuza Dek Erdoğan' yazılı pankartlar bulunan vatandaş, Şahin'in adliyeden çıkışıyla birlikte "Sen kimsin İdris Naim, biz Erdoğan'ın sonsuza dek yanındayız" sloganları attı. Korumaları ise Şahin'i olay yerinden uzaklaştırdı.

MEVLÜT YÜKSEL

kalan karakter 1000

herşeyi anlatın herşeyi anlatın

inin o paralel gemiden, gelin herşeyi açık açık anlatın, bu millet sizi bağrına basacaktır. bir halt yediniz ancak tövbe ederek hayatın geri kalanında emrolunduğu gibi dosdoğru olmak mümkündür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.07.2014 23:21
Hakikatler Hakikatler

PiSMANLIK güzelliktir.itiraf ise,en güzelliktir.Öz hukuk devletinin öz SAVCILARINA ricam odur ki! eger,Paralel YAPININ derine inip,ülkemizin öz hukuk'unu tamamen pislikten ARINDIRMAK icin,iTiRAFCILARI ve ailelerini koruma ALTINA ALINMAZLAR ise.Yurt Atayün ve digerleriitiraflarda ZORLANACAKLARDIR.Aksi taktirde,pisliklerin tehditleri sürdükce,iTiRAFCILARDAN yeteri derecede tatmin edici bilgiler SAGLANAMAZ.Ve pisliklerin temizligi hayli yorucu olur.Hatta,o pisliklerin kuyusunun tam derinine degil,YARISINA bile inmek iMKANSIZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 29.07.2014 18:42
hassan hassan

ergenekon ve balyoz operasyonlarını korkmadan yapan ve hükümeti koruyan komserlerlmiz ve polislerimiz üzülmeyin Yoktan var eden Allah a sığının. Bazı insanlarımız bunu göremiyor olabilir ama gerçekleri gören Allah var ki O isterse tüm kalpleri sevdirir ve hakikati gösterir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır4
cevapla 29.07.2014 14:57
hassan hassan

Vefa hiç kuşkusuz Allah CC kalpleri sevdiren ve hakikati gösterendir. innşallah Allah CC sana ve senin gibi düşünenlere tez zamanda nasip etsin . Bayramınız Mübarek olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 29.07.2014 14:38
vefa vefa

yurt atayün! sen hizmet yaptığını sanarken , biz ihanet ettiğini düşünüyoruz. şimdi vatanına hizmet zamanı, bildiklerini anlat.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 29.07.2014 08:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.