Bugünkü
Takvim

Bedelli şafağı

adayı ve Tayyip Erdoğan, 800 bin kişinin büyük heyecanla beklediği bedelli askerlik konusunda önemli bilgiler verdi: 'Gerekli çalışmalardan sonra böyle bir adım atılabilir'

ABONE OL
Bedelli şafağı
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, arefe gününde katıldığı canlı yayında çok önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan'a yöneltilen ve cevabı beklenen en önemli sorulardan biri de bedelli askerlik konusuydu. Erdoğan, şu anda bedelli askerlikle ilgili bir çalışmaları olmadığını söyledi. Ancak akabinde önemli açıklamalar yaparak şu bilgileri verdi:

'GÜNDEMİMİZE GİREBİLİR'

"Bedelli askerlik gündemimizde şu anda yok. Daha sonra bu gündeme girebilir mi? Girebilir. Bedelli askerlik noktasında 800 bin kişinin bulunduğu söyleniyor. Bu konuyla ilgili olarak tabii Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli Savunma Bakanlığımız çalışma yapabilir. Bu çalışmalardan sonra yeniden 'Böyle bir adım atalım' denirse bu konuda hükümetimiz ben inanıyorum ki çalışmayı yapar ve o çalışmadan sonra atılması gerekiyorsa böyle bir adım atılabilir."

BÜYÜK HEYECAN YARATTI

Erdoğan'ın bu açıklaması ise bedelli umuda bekleyen binlerce kişiyi heyecanlandırdı. Sosyal medya üzerinden "Bedelli şafağı" çağrıları yapıldı. Öte yandan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Fatih Camisi'nde kıldı. Erdoğan'a, oğlu Bilal Erdoğan ile torunu Ahmet Akif de eşlik etti. Erdoğan, namaz sonrasında cami avlusunu dolduran vatandaşlarla bayramlaştı ve bu arada elini öpen çocuklara da 20'şer lira harçlık dağıttı. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Han'ın kabrini ziyaret ederek dua okudu.

BÖYLE SEVGİ GÖRÜLMEDİ

Vatandaşlar, Erdoğan'a "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde tezahüratta bulundu. Erdoğan daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'na giderek anne ve babasının mezarlarını ziyaret etti. Kısıklı'daki konutuna gelen Erdoğan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Bunun üzerinde aracından inen Erdoğan, komşuları ile bayramlaştı.

kalan karakter 1000

serdar serdar

Bedelli Askerlik artık keyfi değil mecburidir. Yüzbinlerce insanın ve ailesinin en büyük sorunu ve çözülmesi gereken en acil sorun da budur. Yetkililer bizleri duymasa da bizler askere gitmiyor ve bedelli bekliyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.07.2014 14:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.