Bugünkü
Takvim

'de bayram yok

günkü ateşkes biter bitmez bombardımana kaldığı yerden devam etti. Bayarm için sunulan ateşkesi ise 'operasyonlara devam edeceğiz' diyerek reddetti , önceki günkü ateşkes biter bitmez bombardımana kaldığı yerden devam etti. Bayarm için sunulan ateşkesi ise 'operasyonlara devam edeceğiz' diyerek reddetti İsrail, önceki günkü ateşkes biter bitmez bombardımana kaldığı yerden devam etti. Bayarm için sunulan ateşkesi ise 'operasyonlara devam edeceğiz' diyerek reddetti

ABONE OL
Gazze'de bayram yok
'in 7 Temmuz'da 'de başlattığı lar bütün şiddetiyle devam ederken, ateşkes çabaları da başarısızlığa uğradı. Birleşmiş Milletler tarafından ortaya atılan ve dün Hamas'ın kabul ettiğini açıkladığı 24 saatlik "bayram ateşkesi" İsrail kabinesi tarafından reddedildi. Dün Kudüs'te yapılan acil durum toplantısının ardından CNN'e konuşan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Hamas kendi ortaya attığı ateşkesi yine kendisi ihlal ediyor. İsrail, kendisini savunmak için ne gerekiyorsa yapacaktır" dedi.

ÖLÜ SAYISI EN AZ BİN 60

Gazze'deki tünellerin tamamen imha edilmesine kadar operasyonların devam edeceğini duyuran Benyamin Netanyahu, İsrail'in barışı istemesine rağmen, Hamas'ın ateşkes konusunda samimi olmadığını iddia etti. İsrail, cuma gecesi mutabakata varılan 12 saatlik ateşkesi dün sabah bozmuş, Hamas'ın kendi topraklarına roket attığını belirterek, Gazze'ye hava saldırıları düzenlemişti. İslâm dünyasının Ramazan Bayramı'nı idrak etmeye başladığı günlerde İsrail'in saldırılarını sürdürmesi, Gazze'nin bayrama da bombalar altında merhaba diyeceğinin bir işareti oldu. Operasyonlarda hayatını kaybeden insan sayısı en az bin 60 olurken, 6 binden fazla insan da yaralandı.

YARALILAR TÜRKİYE'DE

İsrail saldırılarında yaralanan Filistin vatandaşları Türkiye'ye getirilmeye başlandı. TİKA Başkanı Serdar Çam, 60 hastanın Mısır'ın Refah kapısından Ariş'e getirildiği söyledi. Bu hastaların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Türkiye'ye getirileceğinin altını çizen Çam, "İlk yaralıyı getirdik. Diğer hastaları da pasaport ve vize işlemlerinin halledilmesinin ardından getireceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

ali koç ali koç

Böyle vurdumduymaz bir müslüman olup evimde haber okumadaktansa gibip oralarda yada savaşlarda Allah yolunda o kardeslermizin huzuru için israil köpekleri ve islam düşmanlarıyla savaşıp gerekirse canımı vermeye gönüllüyüm.Yokmu başımızda ir lider Allah aşkına,başbakanım umudumuz sensin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.07.2014 07:25
Amin,İnşallah Amin,İnşallah

Allah'ım,Filistinli Mücahidlerimize,İslam Birliği kurulana kadar,zalim soykırımcı düşmana karşı yardım eyle,yaptığımız dualarımızı kabul eyle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.07.2014 07:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.