Bugünkü
Takvim

Taciz serbest!

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrencisini 'ağaç sulama' bahanesiyle meyve bahçesine götürüp de bulunan öğretim üyesi, delil yetersizliğinden serbest kaldı

Taciz serbest!
'nde yaşanan skandalında son perde! 27 yaşındaki öğrencisi S.T.'ye cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. A.M.A. (41) delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

'ZORLA İLİŞKİYE GİRDİ'
Evli, 2 çocuk babası doçentten yüksek lisans yapmak için yardım istediğini söyleyen genç kız, her konuşma girişiminde hocası tarafından meyve bahçesine götürüldüğünü söylemişti. A.M.A.'ya ait Dadaşkent'teki meyve bahçesine 'Ağaç sulama' bahanesiyle gittiklerini anlatan S.T., ilk gittiklerinde doçentin kendisini öptüğünü, ikincisinde zorla oral seks yaptığını, sonuncusunda da ters ilişkiye girdiğini iddia etmişti. Tüm iddiaları reddeden Doç. Dr. A.A. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. A.M.A.'nın avukatı Gündüz Güneş, müvekkilinin evine döndüğünü, üniversitedeki görevini de sürdüreceğini açıkladı. Adli tıp raporu ve delillerin öğretim üyesi lehine çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

'TANIKLARI DA YALANLADI'
"Tecavüzü kanıtlayacak delil yok. Ayrıca kızın kendi tanıkları da lehe beyanda bulundu. Kız isim vermiş, 'Şu kişiye hepsini anlattım' demiş. Tanık da 'Öyle şeyler bana anlatmadı' diye ifade verdi. Hocamız şu an tutuksuz. Hakkında mahkumiyet kararı kesinleşinceye kadar kimse suçlu sayılmaz. Normal hayatına devam edecek."

'KOZ OLARAK KULLANDI'
Cinsel taciz suçlamasıyla ilgili dosyası savcılıkta olan Doç. Dr. A.M.A., iftiraya uğradığını söyledi. S.T. adlı genç kız da, yüksek lisans için yardım istediği hocasının bunu koz olarak kullandığını iddia etti. S.T. "Karşı çıktığımda bana, 'Sen herhalde yüksek lisans yapmak istemiyorsun' dedi" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.