Bugünkü
Takvim

Yaşam mücadelesi

Eşleri ve çocuklarıyla sokaklarda yatan liler'in içler acısı hali, yürekleri yakıyor.

ABONE OL
Yaşam mücadelesi
Suriye'de yaşanan iç savaş, insanları yerlerinden etti. Esad'ın kan kusan rejiminden kaçanlar, canlarını zor kurtarıp Türkiye'ye sığındı. Hal böyle olunca ülkemizdeki sığınmacıların sayısı günden güne arttı.

'BAŞKA ÇAREMİZ YOK'
Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'da 67 bin sığınmacının bulunduğunu açıkladı. Rakamsal tablo, sokaklarda ete kemiğe büründü. Her sokak başında dilenen Suriyeliler ise dikkat çekti. Fatih, Sultanahmet, Beyazıd gibi semtlerde yoğun olarak karşımıza çıkan liler'in dilenmesi ise bazı çevreleri rahatsız etti. Vatandaşlar, "Bizim dilencilerimiz yetmiyormuş gibi bir de onlar çıktı" diye isyan etti. Sokaklarda yatıp yardımlarla ayakta durmaya çalışan Suriyeliler ise "Tek amacımız bebeklerimizle hayatta kalabilmek. Dilenmekten başka çaremiz yok" dedi.

MELEK KOÇOĞLU

kalan karakter 1000

türkmen arap kürt kardeştir türkmen arap kürt kardeştir

bulgar göçmenlerimize yaptıklarımızın %1 ini suriyeli akrabalarımıza dindaşlarımıza yapmadık,inşallah bundan sonra yaparız.suriyelilerin bulgaristandan kaçanlardan neyi eksik, suriyeliler her şeyden önce din kardeşimiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.07.2014 16:18
DEMOKRAT OLMAK DEMOKRAT OLMAK

BULGAR GÖÇMENLERİNE YAPTIĞIMIZ MADDİ MANEVİ ,İŞE YERLEŞTİRME YARDIMLARINI SURİYELİ DİNDAŞ KARDEŞLERİMİZEDE YAPMALIYIZ.RAHMETLİ ÖZAL 1989 DA BULGARİSTANDAN KAÇAN GÖÇMENLERE AŞ ,İŞ VERMİŞTİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.07.2014 12:47
dikkat dikkat

AMA onlara bir kamp ve yiyecek verildi niye istanbul'a gelip perişan olmayı seçiyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 18.07.2014 11:58
banu banu

herseysini kayip etmis insanlara zülüm yapmayin yardim elimizi uzatmak bizim vazifemiz, bu insanlara yardim etmezek Allah bize verdigi rizki elimizden alarak bizi cezalandirir bunu böyle bilin

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 18.07.2014 02:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.