Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.07.2014 Gazete
ABONE OL

Bebek katilleri

Bebek katilleri
Eli kanlı 'in en küçük kurbanı 5 aylık Lema oldu. Refah Mülteci Kampı'nda annesinin yatağında bıraktığı Lema, İsrail'e ait uçaklarının düzenlediği saldırıların neden olduğu büyük patlamanın şiddetiyle yere düştü. Hastaneye kaldırılan ve "düşmeye bağlı beyin kanaması" teşhisi konulan bebek kurtarılamadı. Anne İman el-Satri (27) "Lema doğduğunda çok mutlu olmuştum. Biricik bebeğimdi. İsrail'in saldırıları başladığından bu yana bir şey olur korkusuyla onu hiç yalnız bırakmamıştım. Allah'ın takdiri..." diyerek ağıt yaktı.

ATEŞKES YALANI

İsrail ile arasında dün 5 saatlik bir ateşkes anlaşması yapıldığı öne sürüldü. Ancak Hamas söz konusu iddiayı yalanladı. Birleşmiş Milletler'in (BM) dün önerdiği "5 saatlik ateşkes" anlaşmasının sona ermesinin ardından ise İsrail yine ölüm yağdırdı. İsrail savaş uçakları, Gazze ve Beyt Lahya beldesindeki tarım arazilerine saldırı düzenledi.

Küçük Lema'nın cansız bedeni kefenlendi. Son veda için evine getirildi. Bu sırada kardeşleri onun başına geçti. Küçük gözlerdeki büyük kabus ise kanlı İsrail'in eseriydi.