Bugünkü
Takvim

Sırrı'nın 'sı

BDP'li , Belediye Başkanı seçildiği 'ya 1.5 ayda 2 kez gitti. TAKVİM haber yapınca da ses verdi: Daha göreve geleli bir ay oldu. İnsaf. Ben hergün belediyeye gitmek zorunda değilim.

ABONE OL
Sırrı'nın Ağrı'sı
Ağrı'nın Sırrı, ortaya çıktı! TAKVİM, BDP'li belediye başkanı Sırrı Sakık'a ulaştı. , 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı ile yarıştı. AK Parti seçimi kazandı. Sırrı istemese de partisi Yüksek Seçim Kurulu'nun kapısını çaldı. 1 Haziran'da tekrarlanan seçimi ise Sırrı Sakık kazandı. Ancak Ankara'dan uzak kalmak istemeyen Sakık, uzun süre milletvekilliğinden ayrılamadı. Ağrı'yı boş bırakan Sakık'ın işlerini ise Eşbaşkan Mukaddes Kubilay ile Başkan Yardımcısı Ömer Polat devraldı. O ise Başkent'in dehlizlerinde siyaset yaptı. 'da hiç kimse, "Sırrı Bey neden belediyeye uğramıyor" sorusunu ise yanıtlamadı. BDP'liler, Sakık'ın Ağrı'da kalmak istemediğini doğruladı. Yerel yöneticiler ise "Aman fazla karıştırmayın, sonra tüm Ağrı'da huzursuzluk çıkar" diyerek detaylı açıklama yapmaktan kaçındı. İşte sırra kadem basan Sırrı Sakık, TAKVİM'in haberinden sonra ortaya çıktı. BDP'li başkan, TAKVİM'in manşetinin ardından soluğu belediyedeki makamında aldı. Sonra da özel kalemine TAKVİM'i arattırdı.

'HER SOKAĞINI GEZDİM'
Haber Müdürümüz Mevlüt Yüksel'e konuşan Sakık'ın açıklaması devlet Sırrı'nı da gün yüzüne çıkarttı. Sakık, şöyle savunma yaptı: "Daha belediye başkanı seçileli bir ay oldu. İnsaf. Ben hergün belediyeye gitmek zorunda değilim. 5 ay boyunca Ağrı'nın her sokağını gezdim. Buradaki sorunları çok iyi biliyorum. Belediyede hizmetler yürüyor. Bu yaptığınız haberin mübarek Ramazan'da hiçbir hükmü yok. Biz yolumuza bakıyoruz. Bunlara takılmıyoruz. Bu yaptığınız haberin vicdani sorumluluğunu size bırakıyorum."

SANAL ALEMİN SIRRI
Takvim'in haberi dün sosyal medyayı da salladı. Twitter ve Facebook'ta Sakık'la ilgili şu yorumlar yapıldı:
Sırrı Sakık, sırra kadem basmıştır. Görenler ve duyanlar, partisine haber versin.
Devlet Sırrı'nı çözen oldu mu.
Ağrı Sırrı Sakık'a ağır geldi galiba.
Sırrı kesin Ankara'dan başkanlık yapıyor.
Eşbaşkanlık çözümü de iyiymiş yani.

MEVLÜT YÜKSELkalan karakter 1000

uysal uysal

gitmek zorundasın...!!! bak memleketin her yanına...bak güneydoğuya...herkes saat 08 de makamında...kimisi de makamına 07:30 da yürüyerek gidiyor...esnafına "hayırlı işler" diliyor...!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 16.07.2014 12:29
mehmet mehmet

böyle sadece kendi çıkar ve menfaatını düşünenlere oy verirlerse ne kalkınırlar nede dünyadan bi haber halkları olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 16.07.2014 11:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.