Bugünkü
Takvim

uf oldu

İsrail uf oldu
İsrail'in 'ye uyguladığı insanlık dışı saldırı devam ederken Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'nin ortaya attığı ateşkes planına tüm Batı dünyası sıcak baktı. Hamas, 'in kendi şartlarını kabul etmediği müddetçe ateşkesi kabul etmeyeceğini söylerken İsrail Gazze'ye bomba yağdırmaya devam etti. Katil İsrail iki hafta içinde Gazze'de 2 bin hedefi vururken, 2 bin 500 saldırı düzenledi.

ORANTISIZ GÜÇ KOMEDİSİ
Gazze'de 11 bin ev zarar görülürken, 700 ev yıkıldı. İsrail 19 camiyi vurdu, bu camilerin 4'ü yerle bir oldu. 33 okul ve 7 hastane de katillerin hedefi oldu. Bu saldırılarda 36'sı çocuk, 28'i kadın 180 Gazzeli hayatını kaybederken bin 500 kişi yaralandı. Bu ürkütücü rakamların yanında dün ABD'li dış işleri sözcüsü Josh Earnest "İsrail orantısız güç kullanmıyor" derken İsrail basını ise Gazze'ye bomba yağdırılmasına sebep olarak "11'i füze şarapneli isabet etmesi, 36'sı sığınaklara kaçarken düşme, 6'sı alarm sesinden kaynaklanan trafik kazası ve 151'i panik sonucu toplam 208 İsrailli yaralandı" istatistiklerini gösterdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.