Bugünkü
Takvim

Genç kadınlar umutlu çıktı

ABONE OL
Genç kadınlar umutlu çıktı
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı araştırmaya göre, Türkiye genelinde genç erkeklerin yüzde 83.4'ü, genç kadınların ise yüzde 84.4'ü gelecekten umutlu. Umutlu olduğunu söyleyen 18-24 yaş grubu gençlerin en yüksek oranda olduğu il yüzde 93.9 ile Kırıkkale iken en düşük oranda olduğu il yüzde 65.5 ile Yalova oldu. TÜİK istatistikleri, Türkiye'nin, Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülke olduğunu da gösterdi. AB üyesi ülkelerle kıyaslandığında Türkiye yüzde 16.6 ile en fazla genç nüfusa sahip ülke. Türkiye nüfusunun yüzde 41.1'ini çocuklar ve gençler oluşturuyor. Nüfusu en az ülkeler ise yüze 9.9 ile İspanya ve İtalya.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.