Bugünkü
Takvim

Yeni 'tiler!

Takvim ile arasındaki ilişkiyi günler öncesinden yazdı. ABD Dışişleri sözcüsü ise IŞİD lideri Bağdadi'nin kendi ellerinde mahkum olduğu iddialarını yalanlayamadı. Ulusalcı ve paralel medya ise IŞİD'in ABD destekli olduğuna yeni uyandı

ABONE OL
Yeni IŞİD'tiler!
üzerine brifing veren ulusalcı ve paralel medya yine sınıfta kaldı! Söz konusu medya organları, FBI'ın başına 10 milyon dolar ödül koyduğu IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi'nin 2005-2009 yılları arasında 'nin elinde tutsak olduğunu yeni öğrendi! ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki'ye yöneltilen "Bağdadi ile ABD'nin ilişkisi var mı? Bağdadi geçtiğimiz yıllarda ABD'nin elinde tutuklu muydu?" soruları üzerine IŞİD'in ABD ile bağlantısı bir kez daha gündeme geldi.

BUCCA KAMPINDA TUTULDU

IŞİD'in tehdit olduğunu belirten Psaki, "Elimde şu an Bağdadi'nin tutukluluğuyla ilgili ayrıntılı bilgi yok" demekle yetindi. Haftalardır Suriye ve 'taki her örgütü IŞİD zannederek yalan haberlere imza atan ulusalcı ve paralel medya ise bu açıklamalar üzerine fena halde gol yedi. Söz konusu medya, Bağdadi'nin 2005 ila 2009 yılları arasında ABD askerlerinin Um Kasr kentinde kurduğu Bucca kampında tutuklu kaldığını yeni öğrendiklerini itiraf etti.

IŞİD'İ PETRAEUS KURDU...

Oysa TAKVİM Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, 19 Haziran 2014'teki köşe yazısında Bağdadi'nin 2012'de Bakuba'da David Petraeus ile görüştüğünü, IŞİD'i beraber kurduklarını yazmıştı. 21 Haziran 2014'te ise gazetemizde yayınlanan haberde Bağdadi'nin hapisten çıkarken ABD'lilere "Sizinle New York'ta görüşürüz" dediğini yazarak, IŞİD ile CIA ve David Petraeus bağlantılarını bir kez daha gözler önüne sermişti. Psaki'nin Bağdadi ile ilgili sorulara cevap verememesi de TAKVİM'in baştan beri yazdığı iddiaları doğrular nitelikteydi.

DÜNYA KUPASI YAPTIRMAYIZ


Hilafet ilan eden IŞİD, bu kez FIFA'ya 2022'de Katar'da gerçekleştirilecek Dünya Kupası'nın yapılmaması konusunda uyarıda bulundu. İşte IŞİD'in o açıklaması: "İslami Hilafet Devleti kurulmuştur ve Dünya Kupası organizasyonunun düzenleneceği Katar diye bir ülke yoktur. Katar artık İslam Devleti'nin bir parçasıdır. Orada Müslümanlar'ın halifesi ve emiri Bağdadi'nin sözü geçer. Bu yüzden FİFA'nın başka alternatif aramasını tavsiye ediyoruz. IŞİD elinde Scud füzeleri var bunlar rahatlıkla Katar'a ulaşabilir. ABD de bunu bilmektedir."

BP'Yİ BIRAK IŞİD'E BAK

Suriye ve Irak'ta petrol kaynaklarının büyük bölümünü ele geçiren Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), halkın sempatisini kazanmak amacıyla kontrol altında tuttuğu petrolü araç olarak kullanmaya başladı. IŞİD, dünya piyasalarında 100-110 dolardan satılan ham petrolün varilini 12 dolardan satacağını açıkladı. IŞİD militanları tüccarlardan ise halka petrolün varilini en fazla 18 dolardan satmasını şart koştu. Bu arada IŞİD, kontrol altında tuttuğu bölgelerde halka gaz tüpü dağıtacağını da açıkladı.

Ergün Diler yazmıştıkalan karakter 1000

Osmanlı Osmanlı

Biraz Mantıklı Düşünün 49 kişiyi rehin almışlar, 49 kardeşimiz bunların elinde iken sizce kalkıp açıklama yapmak ne kadar mantıklı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 09.07.2014 15:30
Salim Salim

Eski CIA uzmanı:''Türkiye ABD nin müttefiki değil,yüzyıllardır ilk defa bölgesel güç haline geldi''diyor du.O zaman bizde varız demek ki;gündem belirleyen.
http://www.latimes.com/news/la-oe-fuller19oct19-story.html

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.07.2014 14:40
fuat reis fuat reis

acaba başbakan ne zaman uyanacak daha terör örgütü bile diyemedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır25
cevapla 09.07.2014 09:22
Osmanlı Osmanlı

Kardeşim Şuan Ellerinde 49 kişiyi rehine olarak tutuyorlar sence bu rehineler salınmadan açıklama yapmak mantıklı mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 09.07.2014 15:28
tsumami1907 tsumami1907

Diyemez şuan biraz siyasi düşünün kendi fikirleriniz olsun... Kafası çalışmayan sözde aydınlara aldanmayın... Elinde rehin ve rehineler varken öyle konuşması, senin sözlerine inandığın hainlerin bayram etmesini sağlayacak gelişmelere yol açar. Biraz ayık olalım elimizi vicdanımıza koyalım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır0
cevapla 09.07.2014 09:59
TAZMANYA TAZMANYA

GÜNAYDIN.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 09.07.2014 08:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.