Bugünkü
Takvim

İsim kurbanı!

4 yaşındaki hastasının yakını ile tartışan doktor, o kişinin ismini bilmediği için minik yavrudan şikayetçi oldu...

ABONE OL
İsim kurbanı!
Şaka gibi olay 'de yaşandı. İzmir'deki bir devlet hastanesinde görevli doktor T.M., hasta yakınıyla girdiği münakaşa sonrası tartıştığı kişinin ismini bilmediği için 4 yaşındaki hastası Y.B.K adına suç duyurusunda bulundu. Doğuştan mavi kalp hastalığı bulunan minik Y.B.K, 5 hastaneden verilen konsey kararına göre akciğerinden kalbine giden yolda damarı olmadığı gerekçesiyle ameliyata alınmadı. Sağlık Bakanlığı aracılığı ile Siyami Ersek Hastanesi'nde giden K.ailesi, 'yok' denilen damarın var olduğunu, ameliyat edilebileceğini öğrendi.

ÇOCUĞUN NE GÜNAHI VAR?
Y.B.K'nin babaannesi Nuray. K'nin ağabeyi , çocuğun ameliyat olamayacağını söyleyen doktor T.M.'yle görüşmeye gitti. Burada tartışmaya T.M. ile Burhan Şimşek arasında tartışma yaşandı. Burhan Şimşek'in adını bilmeyen doktor T.M., kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle Burhan Şimşek yerine 4 yaşındaki Y.B,K hakkında suç duyurusunda bulundu. Önceki sabah polis babaanne Nuray K.'nın kapısını çaldı. Polisi görünce şaşkına dönen yaşlı kadın, "Torunum daha 4 yaşında. Bu nasıl doktor? Küçücük yavruyu şikayet etmiş. Ağabeyim ortaya çıkmasaydı torunum polis zoruyla savcılığa gidecekti" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.