Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Havaleli operasyon

ve eşi 'ın darp edilmesiyle gündeme gelen vale terörüne karşı Emniyet, ikinci bir operasyon yaptı. Çoğu Suada çalışanı olan 22 kişi daha gözaltına alındı

Havaleli operasyon
Tasarımcı ve manken eşi 'ın, İstanbul Bebek'te 'Vale' olarak adlandırılan otopark görevlileriyle kavga etmesi gündemi sarstı. Bunun üzerine İstanbul Emniyeti, vale operasyonu yaptı. Vatandaşlardan gelen, "Sokakları kapatıyor, başka araç sokmayarak otoparka çeviriyorlar", "Mafya misali, kendilerine söz edeni darp ediyorlar" gibi şikayetler üzerine Arnavutköy, Bebek, Beşiktaş, Kadıköy ve Ortaköy başta olmak üzere sahil kesimlerindeki mekanlar, mercek altına alındı. Bazı lüks kulüplerin, çalıştırdıkları valeler aracılığıyla sokakları otoparka çevirdiğini belirleyen polisler, bir ayda 47 görevliyi gözaltına aldı. Ancak Emniyet'in operasyonları bununla sınırlı kalmadı!, Polisler, vale terörü için geçtiğimiz hafta tekrar düğmeye bastı.

HAKLARINDA 2 YIL HAPİS İSTENİYOR
Özellikle Bebek ve Kuruçeşme'de yoğunlaşan sivil ekipler, son üç günlük süre içerisinde 22 valeye daha yasal işlem yaptı. Gözaltına alınan valelerin arasında, Kuruçeşme'deki Suada'ya gelen müşterilerin araçlarını park etmekle görevli 8 kişinin de yer aldığı öğrenildi. Haksız kazanç sağladıkları için götürüldükleri polis merkezlerinde işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakılan valeler, 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezası istemi ile tutuksuz yargılanacak.

Emir SOMER