Bugünkü
Takvim

tezgahı deşifre etti!

’ın oğlu ’dan gündemi sarsacak iddialar.

Ahmet Özal tezgahı deşifre etti!
, 'a 'ın ölümü üzerinden bir kumpast kurulduğunu açıkladı. Özal açılan mezar sonrasında hazırlanan bazı belgelerin sümenaltı edildiğini bunların yakında ortaya çıkartılarak Erdoğan alehinde kullanılacağını açıkladı.

8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal'ın ölümünün arkasındaki sır hala aralanamadı. Ölümündeki şüpheler üzerine gerçekleştirilen feth-i kabir işleminin ardından yapılan otopsi raporu kamoyunu tam anlamıyla tatmin etmedi. Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal flaş açıklamalarda bulundu. Özal, babasının ölümü sonrasında açılan kabir sonrasında hazırlanan raporlar ile Başbakan Erdoğan'a kumpas kurulduğunu iddia etti. Özal birkaç ay içinde bu kumpasın işletileceği duyumunu aldığını açıkladı.

VESAYETÇİLER ERDOĞAN'I YANLIŞ YÖNLENDİRDİ

Ahmet Özal 17 Aralık ve sonrasında 25 Aralık operasyonları ile işletilen vesayetin devlet içindeki argümanlarına dikkat çekti. Bu yapının Özal'ın ölüm raporu ilişkin devlete tesir ettiğini ve raporda birkaç belgenin sümenaltı edildiğini söyleyen Özal işte bu iddia edilen eksik belgelerin yakında çıkartılacağını ve Başbakan alehine kullanılacağını açıkladı. Özal'a göre otopsi sonrası hazırlanan rapor eksik ve yönlendirilmiş olarak yapıldı ve dava apar topar kapatıldı.

BAŞBAKAN'A TEK VESAYETÇİ PRANGASI VURMAK İSTEYECEKLER

Özal işte bu noktada yapılmak istenilen kumpası deşifre etti. Halkın sokakta yüzde 90′nın Turgut Özal'ın zehirlenerek olduğuna inandığını söyleyen Ahmet Özal 'Düşünsenize şimdi bu eksik raporlar çıkartılacak ve denilecek ki Başbakan bunu sakladı. Ölümünü aydınlatmadı. Hatta şu denilecek. Ölümü eğer zehirleme olduğu kabul edilirse 'şehit' statüsünde olacaktı. Demek ki Başbakan Özal'ın kendinden ön plana çıkmasını istemedi. İşte bu yalanlar üretilecek. Yapılacak dezenformasyonları bile şimdiden hazırlamışlar' diye konuştu.

BAŞBAKAN'I YANLIŞ YÖNLENDİRDİLER

Bu kumpası devlet yetkilileri ile görüştüğünü anlatan Ahmet Özal Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a bu konuda bilgi verdiğini açıkladı. Başbakan'ın tuzak için bilerek yakın çevrelerinden birkaç kişi tarafından yanlış yönlendirildiğini açıklayan Ahmet Özal 'Başbakan'a çevresindeki bazı kişiler bilerek şu şekilde yanılttı 'Devlet zarar görür'. İşte bu denilerek aslında Başbakan'a tuzak kuruldu'

TAPELERDEN YÜZ KAT DAHA ZARAR VERMEK İSTİYORLAR

İddialarını daha ileri götüren Özal bir iki ay içinde tuzağın Erdoğan'a karşı harekete geçirileceğini açıkladı. Özal, Erdoğan'ı yıpratmak isteyenlerin bu kozları ile tapelerden yüzlerce kat daha etkili olacağını kaydetti.

HÜKÜMET İÇİNDE BİR YAPILANMA HALA VAR

Hükümet içinde bir yapılanma olduğundan söz eden Ahmet Özal 'O günlerde Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin 'Özal zehirlenmiş' dedi. Ama ardından daha sonra büyük bir suskunluk yaşandı. Neden çünkü susturuldular. İşte bu yapılanma Başbakan'ı yanıltmak için herkesi susturdu' şeklinde konuştu.

YENİ ŞAFAK

kalan karakter 1000

BAHATTİN AFŞAR BAHATTİN AFŞAR

SEN CANINI SIKMA AHMET BEY BU MİLLET ONLARIN PUANINI VERDİ BİZ İÇRAATA BAKARIZ HER ŞEY MEYDANDA

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 05.03.2014 19:26
vatandaş vatandaş

senin baban zaten belli degil cık aradan

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır9
cevapla 05.03.2014 18:16
hatun hatun

özal ölümünden her zaman kusku duyduk memlekete hizmetlerini unutmadik allah rahmet etsin basbakanimizin eninde sonunda bu ölümün nedenini eyer varsa suclularini aciklayacagi günler gelecek eminim

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır1
cevapla 05.03.2014 16:39
hattab hattab

kendi vesves çileri gidince şimdi de başbakanı yönlendirenler yanlış yönlendiriyor demişlerdi. Sayın Başbakan ve hükümet çok dikkatli olmalı bu adamlar " min şerril vesvasil hannas"

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır3
cevapla 05.03.2014 11:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.