Bugünkü
Takvim

Bir kelam yerine !

Bir kelam yerine Mirkelam!
ten dün bir dalga daha geldi. Sınır ötesine yardım ulaştıran İnsani Yardım Vakfı (İHH), çetenin son hedefiydi. Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 6 ilde eş zamanlı 'El Kaide' operasyonları düzenlendi. Baskınlarda İstanbul ve Kilis'in de aralarında bulunduğu İHH şubelerinde arama yapıldı. 20 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların, El Kaide'ye yardım ettiği öne sürüldü.

TEM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI
Söz konusu operasyon ise cemaat yanlısı Zaman gazetesinin internet sitesinde 'El Kaide' başlığı altında servis edildi. Hürriyet'in web sayfası da benzer bir yayına imza attı. Haberlerde İHH ile El Kaide arasında "terör bağlantısı" olduğuna vurgu yapıldı. Hatta Hürriyet işin ucunu şarkıcı ile Osmanlı Hanedanı'nın da aralarında bulunduğu binlerce ailenin Suriye'deki arsalarına dayandırdı. Bu arada Kilis Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Devlet Çıngı, valilik kararıyla dün görevden alındı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.