Bugünkü
Takvim

Öğrenciye LYS piyangosu

Üniversite sınavına hazırlanan liseliler, resmen tatile girdi! MEB, son sınıflara 45 günü aşmamak kaydıyla izin verdi

ABONE OL
Öğrenciye LYS piyangosu
Lise sonlara süper izin geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, 'na (LYS) girecek olan lise son sınıflar için yeni bir karar aldı. Buna göre son sınıf öğrencileri, 45 günü aşmamak kaydıyla okula gitmeyebilecek. Genelgeye göre lise sonlar, velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde 45 günü aşmamak kaydıyla izinli sayılabilecek.

SADECE BU YILA MAHSUS
Böylece Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine zaman baskısı yaşamadan hazırlık sürecinde derslerine daha iyi motive olmaları amaçlanıyor. Bu arada söz konusu genelgenin bu öğretim yılına mahsus olduğu belirtildi.

kalan karakter 1000

met met

lise sonlara diyosunuz anladıkda kimse şöyle bir aydınlatma yapmıyor lise son olup ama ygs de lys ye girmeyi kazanamayanlar içinde geçerli mi bu izinler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.05.2013 09:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.