Bugünkü
Takvim

Bir yıldız kaydı

Ünlü akrobasi pilotu ve gökyüzü fotoğrafçısı Adana'da gösteri için yükseldi. Ancak dalış sırasında portakal ağaçlarına temas etti. Uçak düştü. Başarılı havacı, feci şekilde can verdi

ABONE OL
Bir yıldız kaydı
Türkiye dün 19 Mayıs coşkusu yaşadı. Ancak bu mutluluk Adana'dan gelen haberle sarsıldı. Ünlü akrobasi pilotu ve gökyüzü fotoğrafçısı Murat Öztürk (60), çok sevdiği gökyüzüne yine gökyüzünden veda etti. Öztürk, Adana'da 2. Uluslararası Hava Oyunları Festivali'ne katıldı. İzleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

SERBEST DALIŞ ESNASINDA...
Öztürk, öğleden sonra da Yüreğir'deki gösteride yer aldı. Ancak usta pilotun kullandığı uçak, serbest dalış esnasında portakal ağaçlarına çarptıktan sonra tarlaya düştü. İnfilak eden uçak, enkaza dönüştü. Öztürk, feci şekilde can verdi. Görgü tanıkları ise uçağın havada alev aldığını, daha sonra portakal bahçesindeki ağaçlara çarpıp mısır tarlasına düştüğünü söyledi. Uçağın düşüş anı ise kameralar tarafından görüntülendi. Öztürk'ün ölümü havacılık camiasını üzüntüye boğdu.

Bulutların EFENDiSiYDi
Murat Öztürk, TRT'de kameramanlık yaptı. Sonra uçuş okulu açıp pilot yetiştirmeye başladı. Ancak, haberciliği hiç bırakmadı. Birçok büyük olayda gökyüzünden çektiği fotoğraflarla haberciliğe damgasını vurdu.

Murat KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.