Bugünkü
Takvim

'Yakarım' faciası

'da 10 kişinin öldüğü kaçak akaryakıt deposundaki patlamanın, ev sahibinin 'Gelmeyin, yakarım' diye jandarmayı tehdit ederken yanlışlıkla yaşandığı öğrenildi

ABONE OL
'Yakarım' faciası
'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı nde, kaçak akaryakıt deposunda yaşanan patlamanın detayları netleşmeye başladı. Buna göre bir ihbarı değerlendiren jandarma, akaryakıt kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle 'nün inşaat halindeki evine baskın düzenledi.

5 TON VARDI
İki katlı evin alt katının akaryakıt deposu olarak kullanıldığını tespit eden jandarma, çok sayıda plastik bidon ve 1 tonluk tankta kaçak akaryakıta rastladı. Yaklaşık 5 ton kaçak akaryakıta el koymak isteyen jandarmaya, Güllü ile birlikte çalıştığı öne sürülen köylüler direndi.

BİR ANDA PATLADI
Depoya inen Güllü, jandarmayı akaryakıtı yakmakla tehdit etti. ndan birini devirip çakmağını çıkardı ve "Gelmeyin, burayı yakarım" dedi. Bu sırada, akaryakıt alev alınca depo patladı. Olayda 8 köylü ve jandarmanın tutanak tutarken şahit olması için çağırdığı inşaat işçisi hayatını kaybetti.


Yaser ÇAPAROĞLU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.