Bugünkü
Takvim

Nafaka icrası

'nün solisti 'na oğlundan icra şoku! , 3 bin TL'lik nafakasını ödemeyen babasını 15 bin TL için icraya verdi...

Nafaka icrası
Bir döneme damgasını vuran grubunun solisti , Amerika'da eğitim gören oğlu 'na mahkeme kararıyla bağlanan 3 bin liralık nafakayı ödemedi. 23 yaşındaki Yunus, babasının toplam 15 bin lira nafaka borcu olduğunu belirterek icra takibi başlattı. Derya Köroğlu, 1989'da evlendiği eşi Hacer Sibel Erülgen Debruyn'dan 1999'da 'anlaşmalı' olarak boşandı. Çocuğun velayeti anneye verildi.

AYDA 6 BİN 500 LİRA KAZANIYOR
Yunus Köroğlu, Amerika'da okumaya başlayınca Debruyn, eski eşine 5 yıl önce 3 bin liralık nafaka davası açtı. Bilirkişi, Derya Köroğlu'nun SSK emekli maaşı, telif ücretleri ve kaset satışlarından aylık 6 bin 560 lira gelir elde ettiği raporunu mahkemeye gönderdi. Mahkeme de Derya Köroğlu'nun aylık bin 500 lira nafaka ödemesine karar verdi. Yunus Köroğlu, Yargıtay'ın da onadığı nafakayı ödemediğini iddia ederek babası hakkında icra takibi başlattı ve paranın tahsilini istedi.


Neslihan KESKİN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.