Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Dayağın Sırrı!

, bayan arkadaşıyla gittiği restoranda bakışlarıyla kendisini taciz eden Cüneyt A.'yı telefonla çağırdığı arkadaşlarına dövdürdü. Cüneyt A., Sakık'tan şikayetçi oldu...

Dayağın Sırrı!
Meclis'te görmeye alışık olduğumuz tartışma ve kavgaları BDP Muş Milletvekili sokağa taşıdı. Sakık ve üç arkadaşı, Çankaya 01 adlı restoranda kendisini taciz ettiği gerekçesiyle bir kişiyi darp etmekle suçlandı. Rapor alan Cüneyt A., Sırrı Sakık ve arkadaşlarından şikayetçi oldu. İddialara göre olay önceki akşam 20.00 sıralarında Çankaya'daki restoranda yaşandı. Sırrı Sakık ve bir bayan arkadaşı, yemek için restoranda buluştu. Aynı anda mekanda yemek yiyen Cüneyt A. isimli müşteri, bakışlarıyla Sakık ve arkadaşını taciz etti. Bakışla tacizin artmasının ardından Sırrı Sakık, Cüneyt A.'nın bulunduğu masaya giderek, "Neden bize bakıp duruyorsun? Bir problem mi var" diye sordu. Cüneyt A. ise kimseye bakmadığını, kendisinin yemekle meşgul olduğunu belirtti.

GÜÇLÜKLE SAKİNLEŞTİRİLDİ
Ancak Sakık, bakışlarından rahatsızlık duyduğu Cüneyt A.'nın sözlerini duymazdan gelerek çıkışmaya devam etti. Yaşanan tartışma sert sözlerle kavga boyutuna ulaştı. Milletvekili olduğunu söyleyerek Cüneyt A.'ya hakaret yağdırdığı iddia edilen Sırrı Sakık'ı mekandakiler güçlükle sakinleştirdi. Görevlilerin ve mekandaki müşterilerin araya girmesiyle olay büyümeden 'o anlık' bitti.

TELEFONLA ARKADAŞLARINI ÇAĞIRDI
Öfkesine hakim olamayan Sırrı Sakık, masasına oturduktan sonra da, Cünet A.'yı rahat bırakmadı. Çevresindekilerin tüm sözlerine rağmen hırsını alamayan Sakık, iddiaya göre cep telefonuyla üç arkadaşını aradı. Sakık, arkadaşlarına yaşadığı durumu anlatıp, restorana gelmelerini istedi. Kısa süre sonra Çankaya 01'e gelen üç arkadaşıyla birlikte Sakık, Cüneyt A.'yı darp etti. Neye uğradığını şaşıran Cüneyt A. olayın ardından Bayındır Hastanesi'ne kaldırılarak darp raporu aldı. Yüzünde gözünde kavganın izlerini taşıyan Cüneyt A. raporuyla birlikte Yıldızevler Karakolu'na giderek Sırrı Sakık ve üç kişiden şikayetçi oldu.

SAKIK: ASIL BEN ŞİKAYETÇİYİM
Yaşanan kavgayı doğrulayan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, olayı şöyle anlattı: "Akşam yemeği için her zaman gittiğimiz lokantadaydık. Karşı masada bir grup, bir saat boyunca bizi taciz etti. Kendilerini tanımam bilmem, ilk kez orada gördüm. Bir saat sabrettik. Çocuklarım ve kardeşimiz de yanımızdaydı. Ailece bir yemekti. Taciz ve hakaretleri kavgaya dönüştü. Ben kavgaya girmedim. Davacı olacağımızı kendilerine de söyledim. Yarın avukatım gerekli işlemleri yapacak. Asıl biz şikayetçiyiz."

ALPER SANCAR