Bugünkü
Takvim

Rant acar!

Gurbetçi , memleket hasretiyle yandı. Tatil için soluğu Antalya'da aldı. Araba kiraladı. Ancak Almanya'ya gidince şok yaşadı. Zira Türkiye'deki rent a car firması tarafından dolandırılmıştı. Kendisine tam 90 bin euro borç çıkarılmıştı...

ABONE OL
Rant acar!

Yıllar önce Uşak'tan Almanya'ya gitti. Dirsek çürütüp evini geçindirdi. Aş iş derdine düştü. Ancak memleket özlemi hiç sönmedi. 61 yaşındaki gurbetçi , hasretle geldiği Türkiye'de dolandırıldı. Almanya'nın Kiel kentinde yaşayan Osman Kapusuz, geçen yıl eşi ile birlikte Antalya'ya geldi. Gezip tozmak için bir rent a car firmasından otomobil kiraladı.

'SÖZLEŞMEYİ ŞİRKETTE UNUTTUM'
Özlemini çektiği memleketinin her yerini dolaştı. Doğduğu topraklara gidip akrabalarıyla buluştu. Sonra dönüş yoluna geçti. Antalya'da kiraladığı aracı, havalimanında şirket yetkilisine teslim etti. Kapusuz, yetkiliden kiralama sözleşmesini istedi. Ancak söz konusu yetkili, "Sözleşmeyi şirkette unuttum" dedi. Başına geleceklerden habersiz olan Kapusuz ise şirketi arayarak sözleşmenin kendisine gönderilmesini istedi.

'AKLINIZ ARKADA KALMASIN' DEDİ...
Ancak firma çalışanı "Osman bey, kesinlikle hiçbir sorun olmaz. Zaten şimdi sözleşmeyi yırtıp atıyorum. Aklınız arkada kalmasın" dedi. Uçağının kalkmasına dakikalar kalan Kapusuz, bu sözlere güvenip Almanya'ya döndü. Ancak tam 1 yıl sonra Türkiye'den bir avukat Osman Kapusuz'u aradı. Söz konusu avukat Kapusuz'a "Müvekkilime 90 bin euro (225 bin TL) borcunuz var. Ödemezseniz hakkınızda haciz kararı aldıracağız" dedi. Bunun üzerine Kapusuz, hemen Türkiye'ye gelip avukat tuttu. Araç kiraladığı firma hakkında suç duyurusunda bulundu. Aylardır mahkemede sürünen Osman Kapusuz, yaşadıklarına isyan etti. Osman Kapusuz, şunları söyledi: "Beni dolandıran kişilerin suç dosyalarının bir hayli kabarık olduğunu öğrendim. Şimdiye kadar 8 bin euro avukat parası ödedim. Aracı uzun süre teslim etmediğim iddia ediliyor. Başıma gelenler izine çıkacaklara örnek olsun."

Hasan ATMACA

kalan karakter 1000

talat talat

SAYIN KAPUSUZ SİZE ÖNERİM TÜRKİYEDE YAPACAĞINIZ TÜM İŞLEMLERDE MUTLAKA İŞLEM FOTOKOPİLERİNİ MUTLAKA ALIN VE DOSYANIZA EKLEYİN YADA ORİJİNAL BELGE ALINIZ VARSIN UÇAĞINIZ KAÇSIN ARACI KİRALADIĞINIZ FİRMANIN BİZZAT MERKEZİNE GİDEREK SÖZLEŞMEYİ ALMANIZ GEREKİRDİ ZİRA BUNLAR BAKIN SİZE NASIL MADRABAZLIK YAPTILAR BELGENİN ORİJİNALİNİ VERMEMEKTE DİRENDİKLERİNDE İSE EN YAKIN BİR NOTERDEN İHTARNAME ÇEKSEYDİNİZ BUNLAR BAŞINIZA GELMEZDİ ÇOK ÜZÜLDÜM GEÇMİŞ OLSUN

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2013 11:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.