Bugünkü
Takvim

Eğitim şart!

çok daha ucuz. Avrupa'nın ünlü üniversitelerinin yıllık ücretleri 300-bin 500 euro arasında. Türkiye'deki üniversiteler ise ortalama 27 bin TL

ABONE OL
Eğitim şart!
Aileler, çocuklarının iyi eğitim alması için on binlerce doları gözden çıkarttığı bir gerçek. her yıl zamlanırken, Avrupa'nın iyi üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri şaşkınlık yarattı. Örneğin Almanya'daki 'nin öğrencilerden talep ettiği yıllık ücret sadece bin 400 euro. İtalya'daki Bologna Üniversitesi'nde okumak isteyenlerin ödediği yıllık ücret ise bin 500 euro. Türkiye'de ise ortalama fiyatlar 27 bin TL civarında.

OSLO'DA OKUMAK 300 EURO
Yurt dışındaki birçok eğitim kurumunun aşırı derecede kar düşünmediğini ve bu sayede fiyatların oldukça cazip olduğunu belirten uzmanlar, "Yurt dışında okumak, öncelikle yabancı dil konusunda avantaj sağlıyor. Farklı kültürleri görmek, gelecekte o kişi için çok önemli. Türkiye'deki fiyatların yüksek olduğu da düşünüldüğünde, yurt dışı eğitim çok daha öne çıkıyor" dedi. İşte diğer ucuz üniversiteler:
Barcelona Üniversitesi 900 euro
Frankfurt Üniversitesi 300 euro
Oslo Üniversitesi 300 euro.

TÜRKİYE'DEKİ FİYATLAR
SABANCI: 33 BİN TL
KOÇ: 33 BİN 500, TIP 46 BİN 200 TL
BAŞKENT: 18 BİN- TIP 24 BİN TL
BİLKENT: TÜM BÖLÜMLER 20 BİN 800 TL
DOĞUŞ: 22 BİN 500 TL
KÜLTÜR: 23 BİN TL
BAHÇEŞEHİR: 24 BİN 750 TL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.