Bugünkü
Takvim

Kanlı canlı hayat

17 yaşındaki Tuğba, talasemi hastasıydı. Şifa ise kardeşinde saklıydı... Ancak kordon kanının bulunduğu paket, taşıma anında patladı. Umutlar şimdi ilik nakli ile 20 bin TL'ye kaldı

Kanlı canlı hayat
Mersin'de yaşayan ile eşi , 17 yıl önce kızları Tuğba'yı kucakladı. Bu tablo, Tuğba'nın talasemiye (Akdeniz anemisi) yakalanmasıyla karardı. Genç kız, yıllar yılı kan takviyesi ile hayata tutundu. Onun için tek şart kardeşinden alınacak bir ilik nakliydi.

7. DENEMEDE HAMİLE
Bu nedenle annesi tam 7 kez hamile kaldı. Ama hepsi hüsranla sonuçlandı. Anne Ayşe umudunu kaybetmişken 7. denemede hamile kaldı. Bu gebelikten Tuğba'ya şifa olacak kardeşi Barış dünyaya geldi. Barış'tan alınan kordon kanı Tuğba'ya verilecekti. Bunun için kanın önce İstanbul'da bir merkeze gönderilmesi gerekiyordu. Ama aksilik burada da ailenin peşini bırakmadı. Barış'ın kordon kanı, kargoda patladı.

MADDİ SORUNLAR...
Neyse ki bir süre sonra Barış'ın iliğinin Tuğba'ya uyduğu belirlendi. Tuğba nakil için Hastanesi'ne gitti. Ama bu kez de parasızlık ailenin belini büktü. Yeşil kartlı Halis Dibenkuşu, "5 Haziran'da kızıma ilik nakli yapılacak. Kontroller üç ay sürecek. Ankara'da kalmamız gerekiyor. Ancak konaklama ve ilaç giderleri için 20 bin lira lazım" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.