Bugünkü
Takvim

Çakı gibi

Vatan görevi askerlikten kaçmak için 'çürük' raporu alanların, vicdani retçilerin inadına birçok engelli bir günlüğüne de olsa askerlik yaptı

ABONE OL
Çakı gibi
nda her yıl düzenlenen "" kapsamında dün Türkiye'nin 23 ilinde 474 engelli, bir gün de olsa asker olabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadı. Kimi tekerlekli sandalyeyle kimi babasının sırtında geldiği birliklerde, askerlerin yardımıyla elbiselerini giyen engelliler, esas duruş, selam verme, silah tanıma, nişan alma ve tören yürüyüşü eğitimi aldı. Ardından da Türk bayrağı ve silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti. Fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyen engellilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, aileleri de mutluluktan ağladı.

HEYECANDAN TİTREDİ
Gölcük Donanma Komutanlığındaki törende Down Sendromlu (37) bir anda kayarak Deniz Ana Üs Komutanı Muhittin Ergün'ün önüne geldi. Samimi hareketlerde bulunan Yıldırım herkesi kahkahaya boğdu. Deniz Kuvvetlerinde sivil memur olarak çalışan Erkan Çaylak ise "22 yıldır askerlik yapmak istiyorum. Herkes yapamazsın dedi. Yaptığım için çok mutluyum. Heyecandan titredim" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.