Bugünkü
Takvim

Çete enkazda

TAKVİM'in haberi deprem etkisi yarattı. Hasarlı binalara ve çürük betonlara para karşılığı sağlam raporu veren üniversite hocaları görevden alındı...

ABONE OL
Çete enkazda
17 Ağustos 1999 depreminde yerle bir olan , yaşadı. Geçtiğimiz hafta yapılan operasyonda 41 kişi gözaltına alındı. Aralarında Sakarya Üniversitesi'nde görevli bilimadamlarının da bulunduğu 41 kişi yakalandı. Suçları ise ağırdı: Hasarlı binalara ve çürük betonlara para karşılığında sağlam raporu vermek. Ancak son 5 yılda 3 bin binaya sağlam raporu veren bu çete, serbest bırakıldı. Vicdan ve adalet depremi TAKVİM'de haber olunca, ortalık ayağa kalktı.

REKTÖR DÜĞMEYE BASTI
Sakarya Üniversitesi Rektörü , operasyonda adı geçenlerin görevden alındığını ve soruşturma başlatıldığını açıkladı. Elmas, ayrıca şüpheli görülen raporların da incelenmeye başlandığını kaydetti. Sakarya Valisi Mustafa Büyük de yapı denetim şirketinde inceleme yapacaklarını söyledi.


kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

üniversitede bunlar hoca cocuk yetiştirecekler yetiştirdikleride ülkeye kendileri gibi faydalı olacak zavallı memleketim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.05.2013 13:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.