;

Tezek davası!

'un 'nde olarak 2 ay kalan , 15 farklı suça imza attı. Tarlasının bile ihtiyaçlarını köylüden alan Güney için 52 yıl hapis talep edildi

Tezek davası!
Çizdiği '' tipiyle filmlere konu olabilecek , 'ne Ekim 2010'da atandı. Göreve başlar başlamaz hemen "işe" koyuldu. Dava dosyasındaki bilgilere göre; ilk olarak karakolun sorumluluk alanındaki Yazıköy ve Düger köylerine haber saldı: "Karakolun tabelası yapılacak, muhtarlar para versin!" Köy muhtarları ve Münir Düger, 300 ve 200'er lirayı komutanın "bırakılmasını" istediği kasaba bıraktı. Ancak bu para karakolun tabelasına değil, komutanın Aydın'da yaşayan karısına gitti.

GÜBRELER GELSİN!
Mevsim "ekim" mevsimi olduğu için komutanın Aydın'daki tarlasına gübre ihtiyaç oldu. Güney yine kolları sıvadı ve karakoldaki askerlere emir verdi: "Soğanlı, Kumluca ve Müslümler köylerine gidip hayvan gübresi alıp getirin." Askerler askeri aracı binip köylere çıktı, komutanlarının istediği hayvan gübresini alıp geldi. Aracın yönü bu kez Aydın'a çevrildi. Gübreler aydındaki tarlaya "yıkıldı". Kayınpederinin evine gereken mermer de çevre köyden sağlandı. Güney, 2 ay içinde 15 suç işleyince açığa alındı. Çok sayıda "irtikap" suçundan 52 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava yakında görülecek.

Ersan ATAR
  • 20 Nisan 2013, Cumartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.