Bugünkü
Takvim

Müjde oğlun kurtuldu

ABONE OL
Müjde oğlun kurtuldu
Başbakan Erdoğan, Afganistan'da kaçırılan tekniker 'ın annesi 'ı telefonla arayarak, oğlunun serbest bırakıldığı müjdesini verdi. 9 Ocak 2011'de kaçırılan tekniker Sertaç Dikilitaş, MİT'in uzun uğraşları sonucu Taliban tarafından serbest bırakıldı. Dikilitaş'ın güvenilir bir kişi tarafından Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği'ne getirildiği bildirildi. Başbakan'dan müjdeyi alan aile, sevinçten havalara uçtu. Anne Nursel, kızkardeş Işıl ile ağabey Aytaç Dikilitaş, mutluluk gözyaşlarına boğuldu. Dışışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "2 yıl 2 aydır Adana'daki ailesinden uzak kalan mühendisimizi bir süredir takip ediyorduk. Şükür ki mühendisimiz büyükelçiliğimize getirildi. İlk uçakla Türkiye gönderilecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.