Bugünkü
Takvim

Fransız kalmadı

ye verilen 3.5 yaşındaki Ziya'nın Fransız annesi isyan etti: Türkler haklarımı daha iyi koruyor. Türk vatandaşı olacağım

ABONE OL
Fransız kalmadı
Avrupa ülkelerinde ailelerinden koparılan Türk çocuklarının dramı devam ediyor. 'la gündeme gelen dramın son örneği 3.5 yaşındaki Ziya. Babası Türk, annesi Fransız olan Ziya da ye verildi. Fransız eşi İsabelle Aubry'den boşanmak üzere olan , oğlunun alıkonulduğu gerekçesiyle açlık grevine başladı. Sıkıntıdan hastanelik olan Fransız anne de, duruma büyük tepki gösterdi.

'TEHDİT ETTİLER'
Fransız sosyal hizmet görevlilerinin, "Basına konuşmayın, sizin ve çocuğunuz için iyi olmaz" diyerek kendisini tehdit ettiğini söyleyen İsabelle Aubry, adeta çılgına döndü. Türk vatandaşlığına geçeceğini belirten Aubry, "Fransız olduğum halde Türkiye benim haklarımı sizden daha iyi koruyor" şeklinde konuştu.

ZİYA'YI KİMSEYE VERMEYECEĞİZ
3.5 yaşındaki Ziya'yı almak için baba Sercan Atasoy açlık grevi yaparken; anne İsabelle Aubry (sağda), ülkesindeki yetkililere ateş püskürdü. Aubry, "Ziya'yı kimseye bırakmayız" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.