Bugünkü
Takvim

Vay ayı!

Kış uykusundan erken uyanan , köylülere ait 25 nı parçalayıp bal çaldı

Vay ayı!
'nın Kirazlı köyünde arıcılık yapan , zaman hesaplaması yapamadı. Kış uykusundan erken uyanan ayı, kivi bahçesine yerleştirdiği 25 kovanı yerle bir etti. Kaymaz, önceki gün arılarını kontrol etmek için bahçeye gidince gözlerine inanamadı. Aynı bölgede daha önce de arı kovanlarına ayı saldırıları olduğuna dikkat çeken Kaymaz, 'İki sene evvel de eniştemin arı kovanlarını parçalayan ayı, kilolarca balı yemişti. Bunu bildiğim için ben alarm taktırdım. Ama bahar geldi diye arı kovanlarımı birkaç gün önce kivi bahçesine daha yakın bir yere taşımıştım. Alarm sistemini daha kovanların bulunduğu yere kuramadan ayı gelip bütün kovanlarımı kırdı. Her tarafa öbek öbek tüylerini de bırakmış. Boz renkli iri bir ayı bölgede aç aç dolaşıyor. Diğer arıcı arkadaşların ve bölgede bağı-bahçesi olanların dikkatli olmasında fayda var" dedi...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.