Bugünkü
Takvim

Kendisi küçük yüreği büyük

Küçük Aziz, internetten organ bağışı kampanyası başlattı. Bununla yetinmedi. Bir de gece düzenledi

ABONE OL
Kendisi küçük yüreği büyük
İzmir'de yaşayan (12), organ elçisi oldu. Küçük çocuk, birçok hastanın nakil olamadan öldüğünü öğrendi. Harekete geçen Aziz, geçtiğimiz Ocak ayında facebook üzerinden organ bağışı kampanyası başlattı. Kısa sürede 500 kişi ile arkadaş olan Aziz, bu kişilerin bağış yapmasını sağladı.

'BİRÇOK HASTA KURTULABİLİR'
Türkiye'nin "organ elçisi" ilan edilen küçük Aziz, bununla da yetinmedi. Kampanyayı sürdüren Aziz, bu kez de anne ve babasının desteğiyle ve Tireli işadamı Metin Özdemir'in sponsorluğunda organ bağışı gecesi düzenledi. Gecede konuşan Aziz Simsar, "Ölen insanlardan alınan organlarlarla birçok hasta kurtulabilir" dedi. Konuşmaların ardından geceye katılanlar, kurulan stantlarda kayıt yaptırarak, organlarını bağışladı.


Metin BURMALI

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.