Bugünkü
Takvim

'Bizi kör bıraktı'

Ama koca bir gözü görmeyen eşi tarafından terk edildi. Oğluyla başbaşa kalan engelli baba, "Hem beni hem çocuğunu karanlıkta bıraktı" diyerek tazminat talebinde bulundu

ABONE OL
'Bizi kör bıraktı'
Aydın'da eşi tarafından oğluyla birlikte terk edilen görme engelli koca, eşine tazminat ve nafaka davası açacak. Bir gözü görmeyen 33 yaşındaki , 50 gün önce 5 yıllık eşi (29) ile 2 yaşındaki oğlunu terk ederek ortadan kayboldu. Aydın Şube Başkanı olan Bayram Özen, "6 yıl önce dernekte tanışarak evlendik. Dernekte genel sekreter olarak görev yapıyordu. Engelliler için birlikte bilgisayar kursları, geziler ve dayanışma geceleri gibi birçok etkinlik düzenledik. Küçük tartışmaların dışında bir sorumuz yoktu. Önce kaçırıldığını düşünerek polisi aradım. Ardından ailesini arayınca geri dönmeyeceğini ve benden ayrılmak istediğini söylediler. Hem beni hem de oğlumu karanlığa mahkum etti. Oğlum anne sevgisine en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde terk edildi" dedi. Özen, Denizli'de lösemi hastası 5 yaşındaki kızı ile eşini zor günlerinde terk eden kadına 10 bin TL tazminat ve 150 TL aylık nafaka ödemesi kararı çıktığını belirterek bu kararın kendileri için de emsal olduğunu söyledi.


İhsan KARATAŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.