Bugünkü
Takvim

Denklik müjdesi

, Bulgaristan'dan alınan diplomalara denklik vermek için çalışmalar başlattı. 8 bin kişi umutlandı

ABONE OL
Denklik müjdesi
Yükseköğretim Genel Kurulu'nun geçtimiz günlerde, Temmuz 2012'de verilen Bulgaristan üniversitelerinden alınan diplomaların denklik işlemlerinin geçici olarak askıya alınması kararını gözden geçirmesi, 8 bin Türk öğrenci için büyük mutluluk yarattı. İşadamı Halis Toprak'tan boşanan ve Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da hukuk okuyan de, Yüksek Öğretim Kurulu'nun yeni çalışması nedeniyle büyük mutluluk yaşadığını söyledi.

ÖNEMLİ ADIM
Bulgaristan medyası da, kararı "Türkiye'den çok önemli bir adım. Bulgar diplomalarına ambargo çok kısa bir süre içinde kalkacak" biçimde yorumladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.