Bugünkü
Takvim

e baba'landı

Hasta çocuğuna ulaşmak için beline bağladığı halatla sularını geçmeye çalışan baba ölümle burun buruna geldi.

ABONE OL
Sele baba'landı
'ta dört günden beri etkili olan , ve taşkınlara sebep oldu. Karların erimesi sonucu meydana gelen selde köprüler yıkıldı, çok sayıda ev sular altında kaldı. Korkut ilçesinin Karakale beldesini ikiye ayıran dere üzerinde bulunan iki köprü de sel suları nedeniyle yıkılınca 16 hanede oturan yaklaşık 150 kişi mahsur kaldı. Çocukları okula gidemeyen ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan köylüler, durumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bildirdi. Kent merkezine 50 kilometre uzaklıktaki beldeye kısa sürede ulaşan ekipler, yıkılan köprüler nedeniyle öğrencileri botla karşıya geçirmek istedi. Derenin karşı tarafına bağlanan halata botlarını bağlayan ekip, ip kopunca akıntıya kapıldı. Azgın suların 250 metre sürüklediği ekip taşlık alanda durabildi. Köylüler karşı tarafta mahsur kalan AFAD görevlilerini, halatla kurtarma botunu karşıya geçirmeyi başardı.

HASTA EVLADI İÇİN
Öte yandan hasta olan çocuğuna ulaşmak isteyen 60 yaşındaki , köylülerin ve görevlilerin tüm ısrarlarına rağmen dereye girdi. Köylülerin ikna çabasına aldırış etmeyen Artan, beline bağladığı halatla karşıya geçmeye çalıştı. arasında bir süre sürüklenen ve ölüm tehlikesi atlatan Artan, beline bağladığı ve diğer ucunu köylülerin çektiği halat yardımıyla karşıya geçmeyi başardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.