Bugünkü
Takvim

2 günde 4 mevsim

ABONE OL
2 günde 4 mevsim
son 48 saatte güneşli, yağmurlu, fırtınalı ve karlı bir hava yaşadı. Dün 04.10'da aniden bastıran ve tipi şeklinde yağan kar, şehrin özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Kısa sürede etkisini arttıran , Taksim'de eğlenceden çıkanları hazırlıksız yakaladı. Kartpostallık görüntülerin oluşmasına neden olan kar yağışı, park ve evlerin çatılarını beyaza bürüdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kar küreme araçlarını hazır bekletti. Kar yağışı dün 06.00 sıralarında etkisini kaybederken, Sultanahmet Meydanı da çoktan beyazlar altında kalmıştı.

SOĞUKLAR SÜRÜYOR
Vatandaşlar kar için "Mart kapıdan baktırır kazma-kürek yaktırır" dedi. Uzmanlar ise soğuk havaların yurt genelinde hafta boyunca devam edeceğini söylüyorlar. Marmara Bölgesi'nde ise kar yağışı yüksek bölgelerde bekleniyor.

Barış SÖZAL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.