Bugünkü
Takvim

Yabancı geline koruma

Aşkı için ülkesini terk edip, dinini bile değiştiren genç kadın, 2 kez evden uzaklaştırılan eşinin şiddetinden korunmak istiyor

Yabancı geline koruma
(36), 1998 yılında ülkesinde tanıştığı Hanifi T. (40) ile ilişki kurdu. Bir süre birliktelik yaşayan ikili, evlenmeye karar verdi. Türkiye'ye gelen genç kadın Müslüman olarak Neslihan adını aldı. Resmi nikah yapmadan birlikte yaşayan çiftin bir erkek çocukları dünyaya geldi. Romen gelin ile Türk damat 2005 yılında belediyenin düzenlediği toplu nikah töreninde bebekleriyle birlikte nikah masasına oturdu. Ancak nikahtan sonra Hanifi T., aşkı için ülkesini bile terk eden ve evi geçindirebilmek için tekstil atölyesinde çalışan eşine şiddet uygulamaya başladı. Neslihan Penu eşini başka bir kadınla yakalayınca boşanma davası açtı. Eşinden sürekli şiddet gören Penu, "Savcılığa şikayetçi oldum. Mahkeme, evden uzaklaştırma kararı verdi. Ama tehdit, baskı ve tacizler devam edince yine şikayetçi oldum. 2 kez koruma kararı aldırdım. Ne var ki değişen bir şey olmadı" dedi. Neslihan Penu, korku içinde yaşadığını belirterek destek istedi.


Mehmet BONCUK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.