Bugünkü
Takvim

Cezası banko

Bilişim suçu davalarıyla ünlü avukat 'yu telefonla taciz eden sapık, sıkı takip sonucu yakalandı

ABONE OL
Cezası banko
Ankara'da, telefon tacizcisi, baltayı taşa vurdu. İddiaya göre, adlı sabıkalı genç, cep telefonuyla avukat 'yu taciz etmeye başladı. davalarına bakan Banko, aldığı taciz telefonları yüzünden zor günler geçirince, hemen savcılığa gitti. Taciz edildiğini bildirdi. Banko savcıya ifade verirken bile tacizcinin telefonuyla rahatsız edildi. Buna savcı bile tanık oldu. Banko'ya "Meltem elimde resimlerin var" diyerek SMS'ler gönderdi. Avukat Banko, yaşadığı tacizi şöyle anlattı: "Bu kişi cep telefonumu arıyor, sesimi dinleyip kapatıyordu. 'Bu işkence biter' diye bekledim, ancak bitmedi. Yaklaşık bir hafta boyunca söz konusu kişi beni rahatsız etti. Bu nedenle telefonumu değiştirmek zorunda kaldım. Numara engelleme sistemi mevcut olan bir telefon aldım ve bu kişiyi engelledim. Bildiğim kadarıyla 10'dan fazla bayan avukata aynı şekilde tacizlerde bulunmuş ve hepsine, 'elimde çıplak fotoğrafların var, internete vereceğim' gibi mesajlar atıp sabahlara kadar telefonları rahatsız etmiş."

TEKNİK TAKİP
Şikayet üzerine teknik takibe alınan Kara yakalandı ve hakkında Sincan 1'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkemesi heyeti, daha öncede çeşitli suçlardan sabıkalı olan Umut Kara'yı, 'cinsel taciz' suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. 62 gün adli para cezası karşılığı 1240 lira da para ceza verdi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.