Bugünkü
Takvim

T'aksi'metre!

İstanbul'da bazı ler gaza bastı. Sultanahmet- Taksim arasında sadece turistleri aldı. açmadı. Bu mesafe için 50 dolar ile 60 TL ücret çıkardı

ABONE OL
T'aksi'metre!
Taşı toprağı altın olan İstanbul, fena halde büyüdü! Trafiği, kalabalığı, stresi, vatandaşı üzdü! Bazı uyanıklar ise Megakent'in derbederliğini kullanıp güldü! Onlardan biri de kendini bilmez bazı cilerdi. İstanbul her yıl olduğu gibi bu sene de turist akınına uğradı. Turistler, yedi tepeli kentin her yerine hayran kaldı. Ancak bazı uyanık taksiciler, gaza bastı.

İSTANBUL'DA SARI ALARM
TAKVİM'in edindiği bilgilere göre bazı taksiciler, Sultanahmet- Taksim hattında vurguna başladı. Bu taksiciler, araçlarına sadece turistleri aldı. yi açmadı. 20-25 TL olan mesafe için de düz hesap çıkardı. Taksim'den Sultanahmet'e ya da Sultanahmet'ten Taksim'e giden turistlerden 50 dolar (Yaklaşık 100 TL) ile 60 TL aldı.

KÖPRÜYÜ GEÇTİLER!
Bununla da kalmayan bazı sarı vurguncular, Taksim'den aldıkları turisti önce Anadolu Yakası'na geçirdi. Sonra da Sultanahmet'e götürdü. Turistler bu tur için en az 200 TL ödedi. Dolandırıldıklarını anlayan bazı turistler, konuyu polise taşıdı. Kimi de sosyal medya üzerinden Türkiye'ye gidecek olanları uyardı.

444 15 23'ü ARAYIN
ise TAKVİM'e çok önemli açıklamalarda bulundu. Uğur, şunları söyledi: "Müşterileri kandıran taksilerin plakalarını aldık. Sultanahmet'te ise 5 durağı aynı çatı altında topladık. Ancak Cevahir Alışveriş Merkezi, Taksim Meydanı ve Eminönü'ndeki bazı taksicilerin turistleri dolandırdığını belirledik. Bunları uyarmamıza rağmen arkalarındaki kişilere dayanıp aynı uygulamaya devam ettiler. Vatandaş 444 15 23 nolu telefona şikayetlerini bildirebilir."

kalan karakter 1000

Ciko Ciko

Beyfendiler canlari istegi yere gidiyorlar derhal bir sey yapilmali kalite iyice dusmus durumda taksilerde

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.03.2013 07:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.