Bugünkü
Takvim

Her 'i

Kocasının ine açtı, kazandı. Mahkeme gerekçeli kararında da öteki kadını suçladı: Evli erkekle birliktelik sadakatsizliğe ortaklıktır

ABONE OL
Her metres'i ihanet
Ankara'da yaşayan E.G. isimli kadın, 9 yıl önce evlendi. Ancak bir süre sonra eşi M.G.'nin kendisini N.E. ile aldattığını öğrendi. Bunun üzerine eşinin ine 100 bin liralık manevi tazminat sı açtı. fotoğraflarını da mahkemeye delil olarak sundu. Davayı gören Sincan 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, N.E.'nin sevgilinin eşine 7 bin TL ödemesine hükmetti.

ZARARDAN O DA SORUMLU
Kararında ise, "Kocanın 'sadakatsizlik' eylemine ortaklık eden N.E.'nin, doğan zarardan sorumlu olduğunu'' ifade etti. Kararda, "Evli erkekle ilişkiye giren kadın, kocanın 'sadakatsizlik' eylemine ortak olmuştur. Davalının sorumluluğu, ahlaka aykırılık nedeniyle gerçekleşen 'haksız fiil'den kaynaklanmaktadır'' denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.